درهای بوستان‌های جنگلی شمال شرق تهران برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی به روی گردشگران بسته شد.

بوستان جنگلی

همشهری آنلاین- پریسا نوری: بوستان‌های جنگلی یاس، تلو، لویزان و شیان با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از امروز پذیرای گردشگران نخواهد بود. این اقدام شهرداری منطقه ۴ که با نصب بنر اطلاع رسانی در ورودی‌های بوستان‌ها و ممانعت از ورود خوروهای گردشگران انجام شده، با استقبال شهروندان به ویژه اهالی محله‌های همجوار با این بوستان‌ها مواجه شده است.

«علی رضاییان» از ساکنان محله لویزان در این باره می‌گوید: «با آغاز تعطیلات سال نو و در چند روز گذشته شاهد ورود گردشگران به بوستان جنگلی لویزان بودیم. متاسفانه خانواده‌ها بی توجه به هشدارهای لازم برای درخانه ماندن و حفظ قرنطینه با پهن کردن زیرانداز و برپا کردن بساط قلیان و جوجه کباب و ... در گوشه و کنار  جنگل مشغول تفریح بودند و این موضوع بسیار نگران کننده بود. چرا که گردشگران معمولا برای خرید برخی اقلام به داخل محله می‌آیند و اگر حتی یک نفر ناقل به ویروس باشد، دردسر بزرگی برای اهالی به وجود می‌آورد. »

رضاییان در ادامه می‌افزاید: «خوشبختانه از دیشب باخبر شدیم مدیران شهری منطقه با بستن درهای این بوستان اقدام قاطعی برای پیشگیری از کرونا در این بوستان و محله‌های اطراف انجام داده‌اند. امیدوارم شهروندان هم تا پایان این دوره در خانه بمانند و زندگی خود و دیگران را به خطر نیندازند، چرا که اگر از این غائله جان سالم به در ببریم بعدها حتما فرصت تفریح و گردش پیدا می‌شود. »

کد خبر 494889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =