شیوع کرونا باعث درگیری شخصی بسیاری از رهبران سیاسی در جهان شده است، و رئیس‌جمهور برزیل آخرین مورد در این فهرست است.

Bolsonaro trump

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین رسانه‌های محلی روز جمعه ۲۳ اسفند آزمایش ویروس کرونای ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور برزیل مثبت شده است. آزمایش مثبت بولسونارو پس از آن اعلام می‌شود که فابیو وان‌ گارتن، دستیار رسانه‌ای بولسونارو پس از سفر به همراه او به آمریکا مبتلا به ویروس کرونا اعلام شد. ادواردو بولسونارو، پسر رئیس‌جمهور که نماینده کنگره برزیل است و در این سفر به آمریکا هم حضور داشته است، در توئیتی نوشت که پدرش هیچ نشانه‌ای از بیماری را نشان نمی‌دهد.

جاییر بولسونارو و دستیار رسانه‌ای‌اش روز شنبه این هفته در مارالاگو در فلوریدا با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور شام خوردند وعکس‌ها و ویدئوهای این ملاقات که روی اینستاگرام وان گارتن منتشر شده است، آنها را در نزدیکی هم نشان می‌دهد.

رئیس‌جمهور برزیل قبلا در روز چهارشنبه بحران کرونا را کم‌اهمیت جلوه داد بود. او گفته بود: «آنفلوانزاهای دیگر بیشتر باعث مرگ‌ومیر می‌شوند» و نگرانی درباره شیوع کروناویروس را «اغراق‌شده» خوانده بود.

لودویک اوربان، نخست‌وزیر موقت رومانی نیز روز جمعه اعلام کرد او رهبران ارشد حزب پس از آنکه یکی از همکاران حزبی از لحاظ آزمایش کرونا مثبت شد، خودشان را به طور داوطلبانه قرنطینه می‌کنند.

آزمایش ویرژیل چیتاک، عضو مجلس سنای رومانی که اخیرا در جلسه رهبری حزبی شرکت داشت، مثبت شده است.

اوربان اعلام کرد که همه ورزای کابینه رومانی از لحاظ ویروس آزمایش می‌شوند و در دفترهایش ایزوله می‌شوند تا از تماس مستقیمشان با دیگران جلوگیری شود. او توصیه کرد روزنامه‌نگاران نیز آزمایش بدهند.

رومانی تا روز جمعه ۷۳ مورد ثابت‌شده عفونت با ویروس کرونا را گزارش کرده است و موردی از مرگ ناشی از این بیماری را نداشته است. مدارس در سراسر رومانی از قبل تعطیل شده‌اند، موزه‌ها بسته شده‌اند و تجمع‌های بالای ۱۰۰ نفر ممنوع شده‌اند.

از طرف دیگر، آزمایش ویروس کرونای سوفی ترودو، همسر جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، نیز مثبت شده است. سوفی تردو پس از بازگشت از بریتانیا در روز چهارشنبه دچار علائم خفیف آنفلوانزا و تب کم‌شدت شده بود. آزمایش او در روز پنجشنبه ابتلای او به ویروس کرونا را ثابت کرد. نخست‌وزیر کانادا علائمی را نشان نداده است، اما به عنوان یک اقدام احتیاطی به همراه همسر و سه فرزندانشان ۱۴ روز فرنطینه خواهند شد. خود ترودو با توجه به اینکه عنوز علامتی ندارد، فعلا آزمایش نخواهد شد.

کد خبر 492345

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha