رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با تشریح تمهیدات اتخاذ شده در مراکز شماره‌گذاری برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت که خدمات شماره‌گذاری از فردا براساس شماره پلاک زوج و فرد ارائه می‌شود.

تعویض پلاک

به گزارش همشهری آنلاین، سرهنگ علی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تمهیدات و تدابیر مراکز شماره‌گذاری پلیس راهور برای مقابله با کروناویروس گفت: همه ساله در روزهای پایانی سال شاهد افزایش مراجعات به مراکز تعویض پلاک و شماره‌گذاری خودروها هستیم. امسال نیز با توجه به این افزایش مراجعات پلیس راهور یکسری تدابیر را اتخاذ کرده تا از ازدحام جمعیت در مراکز شماره‌گذرای جلوگیری شود.

وی افزود: بر این اساس با هدف کاهش تجمع و توزیع زمان حضور ساعت کار مراکز شماره‌گذاری تا پایان سال افزایش یافته و از ساعت ۷ صبح آغاز شده و تا ۱۸ ادامه خواهد داشت. بنابراین درخواست ما از متقاضیان این است که زمان حضور خود در مراکز تعویض پلاک را مدیریت کنند.

وی افزود: همچنین از روز سه‌شنبه بیستم اسفندماه تا پایان سال خدمات شماره‌گذاری در تمامی مراکز تعویض پلاک بر حسب پلاک زوج و فرد ارائه می‌شود و بر این اساس خودروهایی که رقم آخر پلاکشان زوج باشد در روزهای زوج و خودروهایی که رقم آخر پلاکشان فرد باشد در روزهای فرد باید به مراکز تعویض پلاک و شماره‌گذاری مراجعه کنند.

به گفته محمدی، اگر خودرویی با پلاک فرد و در روزی به غیر از روزهای فرد به مراکز تعویض پلاک مراجعه کند طبیعتاً خدمات دریافتی نخواهد کرد.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از شهروندان خواست که در صورت امکان امور مربوط به شماره‌گذاری و تعویض پلاک خود را به سال آینده و در زمان فروکش کردن بیماری کووید-۱۹ موکول کنند اما اگر الزام به تعویض پلاک و شماره‌گذاری دارند حتما به ضوابط مذکور توجه داشته باشند.

محمدی با بیان اینکه پیام‌ها و هشدارهای پیشگیرانه مرتبط با کرونا در مراکز شماره‌گذاری نیز نصب شده است، خاطرنشان کرد: همچنین این فضاها و لوازم داخلی مراکز شماره‌گذاری روزانه چندین بار ضدعفونی شده و تمهیدات لازم برای در اختیار قرار دادن ماسک و دستکش به کارکنان در این مراکز اتخاذ شده است.

کد خبر 490996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار