معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌هایی که مختص بستری بیماران حاد تنفسی در استان گلستان بودند پر شده است و جوابگوی بیماران جدید نیست.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سراج الدین عارف‌نیا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار کرد: ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌هایی که مختص بستری بیماران حاد تنفسی در استان گلستان بودند پر شده است و جوابگوی بیماران جدید نیست. وی از مردم خواست به شدت مراقبت کنند و از منازل خود جز برای انجام فعالیت‌های خیلی ضروری خارج نشوند.

عارف‌نیا افزود: برای عمل به وظایف خود باید از امکانات لازم برخوردار باشیم اما در حال حاضر بار بستری بیماران بسیار بیشتر از بار ترخیص است.

وی با بیان اینکه نمی‌دانم مردم گلستان چه زمانی می‌خواهند کرونا را جدی بگیرند، اضافه کرد: اینکه با وجود مسائل و مشکلات فراوان بخش عمده‌ای از رویکرد صدا و سیما و رسانه‌ها به بیماری کووید -۱۹ اختصاص یافته نشان می‌دهد مسئله کاملاً جدی است، متأسفانه با وجود همه تأکیدات ما هنوز هم عده‌ای در مراسم عزاداری و تجمعات شرکت می‌کنند.

عارف‌نیا گفت: هیچ راهی برای کنترل این بیماری نیست مگر اینکه در خانه بمانیم و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: هتل ورزش گلستان با ظرفیت ۲۰۰ تخت برای اسکان بیمارانی که بهبود یافته‌اند اما همچنان نیاز به قرنطینه دارند آماده شده است.

عارف‌نیا همچنین از مردم خواست از مراجعه‌های غیر ضروری به مراکز درمانی خودداری و اگر علائم شدید داشتند به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: فشار بر روی کادر درمانی زیاد است و از مردم خواست هنگام حضور در بیمارستان با صبر و حوصله بیشتری برخورد کنند.

کد خبر 490489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار