مدیر ارشد یکی از ایرلاین‌های آمریکایی برآورد کرده شرکت‌های هواپیمایی در جهان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا ۱۰۰ میلیارد دلار ضرر و زیان خواهند کرد.

هواپیما

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، گری کلی، مدیر ارشد اجرایی Southwest ایرلاینز در مصاحبه و گفت‌وگویی با شبکه سی‌ان‌بی‌سی برآورد و خاطرنشان کرده است شیوع ویروس کرونا ۱۰۰ میلیارد دلار به ایرلاین‌های فعال در سراسر جهان ضرر و زیان وارد خواهد کرد.  

به گفته وی که از فعالان و کارشناسان صنعت هوانوردی به شمار می‌رود، انتظار می‌رود که این ایرلاین آمریکایی (Southwest Airlines) در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با یک ضرر و زیان ۳۰۰ میلیون دلاری مواجه شود.  

این مدیر ارشد بر این باور است که تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر کاهش سفرهای هوایی و در نتیجه ضرر و زیان شرکت های هواپیمایی، همچون حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی به برج‌های دوقلوی آمریکا، ناشی از ترس و وحشت مردم و جامعه است.

وی در ادامه سخنانش گفت: در طول چهار دهه تجربه کاری من در این شرکت می توان به خوبی دریافت که افت شدید سفرهای هوایی به علت شیوع ویروس کرونا ناشی از ترس و وحشت جوامع مختلف است. همانطور که حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر به برج های دوقلو ایالات متحده آمریکا موجب شد تا مدت‌ها کسی سفر هوایی را انتخاب نکند و از پرواز به شهرها و کشورهای مختلف منصرف شود به نظر می‌رسد ویروس کرونا نیز همان ترس و وحشت را در میان مردم ایجاد کند و موجب شود آنها به طور موقت از سفر و ترددهای غیرضرور به شهرها و کشورهای مختلف خودداری کنند.

گری کلی در آخر تاکید کرد: البته خوشبختانه افت شدید سفرهای هوایی مدت زیادی طول نخواهد کشید و با کنترل و از بین رفتن این ویروس خطرناک بار دیگر همه چیز به حالت عادی در خواهد آمد.

هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در چین، بسیاری از ایرلاین‌های فعال در سراسر جهان پروازهای خود به مبدا و مقصد شهرهای مختلف این کشور را لغو کرده و تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآوردند.

بعد از چین، این ویروس خطرناک و کشنده، پا را از مرزهای این کشور پهناور فراتر گذاشت و بسیاری دیگر از کشورهای جهان را به شدت درگیر کرد. از جمله کشورهایی که آمار مبتلایان به این ویروس بسیار بالا گزارش شده می‌توان به کره جنوبی، ایران و ایتالیا اشاره کرد.

شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی نیز به دنبال تداوم و گسترش ویروس کرونا به کشورهای مختلف جهان، مجبور شدند به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر و همچنین حفظ بهداشت و سلامت جامعه خود، پروازهای خود به کشورهای مذکور را که درگیری بیشتری با ویروس کرونا دارند، لغو کرده و به حالت تعلیق دربیاورند.

کد خبر 489870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار