مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
۰ نفر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان به‌ دنبال انتشار شایعه ای درباره آلودگی آب شهر رشت گفت: آب شرب استان از لحاظ کیفیت هیچ مشکل و آلودگی ندارد و کاملا سالم، بهداشتی است و استانداردهای لازم را دارد.

جديدترين اظهار نظروزارت بهداشت درباره سلامت آب شرب كشور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سید محسن حسینی افزود: آب گیلان همچون گذشته از سلامت کامل برخوردار است و هیچ شبکه آب و فاضلابی نه فقط در گیلان، بلکه در کشور نیز در صورت آلوده بودن آب، آن را وارد شبکه توزیع نمی‌کند.

وی بیان کرد: کارشناسان بهداشتی به‌طور مستمر بر کیفیت آب استان نظارت می‌کنند که تولید و توزیع آن در شبکه براساس استانداردها باشد و مشکلی در آن ایجاد نشود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره نگرانی مردم از آلودگی آب در مسیر تولید تا توزیع در رابطه با ویروس کرونا گفت: امکان انتقال ویروس کرونا از طریق آب نیست و به‌طور مرتب نیز توصیه می‌شود که رعایت بهداشت از طریق شست و شو  و آب برای پیشگیری از  ابتلا به این آن انجام شود.

حسینی گفت: تمامی کنترل های لازم بهداشتی در تصفیه خانه‌ها و انتهای شبکه توزیع به طور مستمر انجام می‌شود که آب سالم و بهداشتی  در مدار توزیع در اختیار شهروندان قرار گیرد.

منابع آبی جدید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و توصیه های دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون گفت: به‌دنبال این توصیه‌ها افزایش یک‌باره مصرف را به‌میزان ۲۵ درصد مصرف در استان داشتیم که این میزان از زمان اوج مصرف در  تابستان هم بیشتر بوده است.

حسینی اظهار کرد: مصرف آب قبل از اطلاع‌رسانی درباره لزوم رعایت بهداشت فردی و تاکید بر شست و شوی مرتب دست‌ها ۴ هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه بود که این میزان با افزایش مصرف مشترکان به ۵هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت.

وی با اشاره به مدیریت مصرف آب شرب استان افزود: برای پایداری شبکه آب در استان منابع جدیدی را وارد چرخه تولید کردیم تا بخشی از مصرف را جبران کند.  با ورود منابع جدید ۶۵۰ لیتر برثانیه معادل ۱۵ درصد به تولید آب شرب استان افزوده شد.

حسینی ادامه داد: بنا داریم طی روزهای آینده با افزودن تعداد منابع جدید دیگر به چرخه توزیع آب در استان ۱۲۰ لیتر دیگر در ثانیه به این میزان تولید آب بیفزاییم.  

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سال نو و سنت نیک خانه تکانی و نظافت از شهروندان خواست تا اینگونه مصارف آب را به نفع مصرف آب  در زمینه های لازم بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا متوقف کنند.

کد خبر 489488
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha