«ویروس کرونا به ورزش ایران هم رسید»! این شاید استرس‌زاترین خبری است که در دو، سه روز اخیر در رسانه‌ها منتشر شده؛ چراکه پیش‌تر اعلام شده بود شیوع این ویروس بین جوانان و ورزشکاران آن‌طور که باید تأثیر ندارد؛ اما حالا با گذشت ۱۰ روز از اعلام رسمی وجود این ویروس در ایران، ثابت شده خطر برای ورزشکاران نیز وجود دارد.

الهام شیخی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شرق، «الهام شیخی»، فوتسالیست اهل استان قم، در واقع اولین قربانی ویروس کروناست که عصر پنجشنبه خبر درگذشت او منتشر شد. انتشار این خبر در ابتدا گمانه‌زنی‌های مختلفی را دربر داشت؛ چراکه همگان تصور می‌کردند الهام شیخی، بازیکن تیم ملی فوتسال ایران بوده است و خبر آن به همین صورت در رسانه‌ها بازنشر می‌شد. ماجرا از این قرار بود که بعد از اعلام خبر درگذشت فوتسالیست قمی، رسانه‌ها با تصور اینکه بازیکن سابق تیم ملی این رشته درگذشته است، خبر را کار می‌کردند؛ اما به مرور مشخص شد این‌طور نبوده است. بعد از یک روز از انتشار خبر درگذشت الهام شیخی، از قم ویدئوی دیگری منتشر شد که بازیکن سابق فوتسال با همان نام در حال تکذیب درگذشت خودش است. این بازیکن سابق فوتسال که الهام شیخی نام داشت، از استان اصفهان بود که با انتشار این ویدئو، اعلام کرد به دلیل تشابه اسمی با فرد متوفی، اکثر اقوام و آشنایان او تصور کرده‌اند فوت شده است؛ اما این‌طور نیست و در کمال سلامت به زندگی خود ادامه می‌دهد. روایت‌ها آن‌قدر عجیب و پیچیده شده بود که برخی سایت‌ها حتی خبر درگذشت شخصی به اسم الهام شیخی را به‌طورکل و از اساس تکذیب کردند و ماجرا پیچیده‌تر از قبل شد.

  • پایان یک ابهام بزرگ؛ یکی در قید حیات و دیگری متوفی

بعد از خبر درگذشت الهام شیخی، بازیکن اهل قم، یکباره ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که شخصی به اسم الهام شیخی، بازیکن اهل اصفهان در حال تکذیب خبر درگذشت خودش است. او که سابقا به صورت حرفه‌ای در تیم‌های استانی بازی می‌کرده، اعلام کرد زنده است و صرفا به خاطر تشابه اسمی است که او را با فرد متوفی اشتباه گرفته‌اند.

اما حقیقت ماجرا این است که شیخی (فرد متوفی) در شهر قم فوتسال بازی می‌کرده، ولی هیچ‌وقت در تیم‌های رده‌بالای استانی، ملی و باشگاهی سابقه بازی نداشته و بیشتر به صورت تفریحی به این رشته می‌پرداخته است. این موضوع از سوی «‌الهام باباطاهری» مربی الهام شیخی، بازیکن قمی به صورت دقیق‌تری توضیح داده شده است: «ببینید، الهام شیخی، بازیکن فوتسال اهل قم پنجشنبه عصر در بیمارستان درگذشت و این خبر صحت دارد؛ اما نوع بازتاب آن به شکلی بود که برخی را دچار شک‌وشبهه کرد. ماجرا از این قرار بود که الهام دو سال شاگرد من در فوتسال بود و بازیکن خیلی خوبی هم بود؛ اما خب هیچ‌وقت به تیم‌های اصلی استان برای باشگاه‌های کشور راه پیدا نکرد؛ چون هدفش از فوتسال بازی‌کردن، تفریحی بود نه جدی. من مربی تیم استانی قم در دسته یک جوانان کشوری هستم، ولی الهام شیخی هیچ‌وقت به رده استانی و کشوری نیامد».

خانم باباطاهری، مربی الهام شیخی، درباره اینکه آخرین دیدار او با فرد متوفی چه تاریخی بوده و آیا علائمی از بیماری را در چهره بازیکن خود دیده یا خیر نیز گفت: «آخرین باری که او را دیدم، حدود دو ماه پیش بود که به تمرین آمد و کاملا هم سرحال بود. تمرین مختصری کرد و به منزل برگشت. من حتی وقتی خبر درگذشت ایشان را شنیدم، شوکه شدم و به بچه‌ها گفتم خبر را پیگیری کنند که شاید اشتباه باشد؛ اما متأسفانه خبر صحت داشت و بازیکنی که تحت نظر من تمرین می‌کرد، فوت شده بود. باید خدمت شما عرض کنم یکی از دلایلی که او تمایل نداشت به صورت منظم به تمرینات تیم ملحق شود، مسافت دور سالن ما از داخل شهر قم بود و البته این مشکل اکثر بازیکنان است؛ چراکه واقعا فاصله زیادی از شهر تا سالن نیروگاه است. در هر صورت، الهام متأهل بود و شاید برای او سخت بود که زندگی خود را به صورت کامل در اختیار فوتسال قرار دهد. البته باید عرض کنم الهام سه، چهار سال پیش با تیم استان قم در مسابقات کشوری شرکت داشته است؛ اما باید تأکید کنم او هیچ‌گاه به رده باشگاهی در سطح حرفه‌ای نرسید و حضور نداشت. به این خاطر این مورد را تأکید می‌کنم، چون شائبه‌های زیادی ایجاد شد».

  • رئیس هیئت فوتبال استان قم: شیخی از یک ماه پیش در بیمارستان بستری شد

کریم بهرامی، رئیس هیئت فوتبال استان قم درخصوص اینکه آیا الهام شیخی بازیکن حرفه‌ای فوتسال بوده یا خیر و همچنین آیا واقعا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشته است، توضیح داد: «این موضوع را که خانم الهام شیخی آیا واقعا به دلیل ویروس کرونا فوت شده، باید پزشکی قانونی به صورت رسمی اعلام کند؛ اما در صحبتی که با خانواده و دخترخاله ایشان داشتم، خانم شیخی از یک ماه پیش به دلیل مشکلات تنفسی در بیمارستانی به اسم کامکار در شهر قم بستری می‌شود؛ اما پزشکان نمی‌توانستند نوع بیماری‌اش را تشخیص دهند. به مرور با عفونت ریه که برای او ایجاد می‌شود، خانم شیخی را به بخش مراقبت‌های ویژه می‌برند و متأسفانه با حادشدن وضعیت جسمانی‌اش، از دنیا می‌رود. آن‌طور که من از خانواده ایشان شنیدم، خانم شیخی چند ماه بود که به خاطر مسائل شخصی، تمرینات منظمی نداشتند و سر تمرین نمی‌رفتند. او بازیکن حرفه‌ای در سطح استانی یا ملی نبود؛ اما تأکید می‌کنم که اجازه دهیم پزشکان خبر دقیق را منتشر کنند تا خودمان نسبت به برخی مسائل درباره کرونا حاشیه‌ساز نشویم».

پایان ماجرا اما تلخ است؛ اینکه در هر صورت شخصی به اسم الهام شیخی ۲۳‌ساله از قم که فوتسال بازی می‌کرده، بعد از یک ماه بستری‌شدن در بیمارستان کامکار و به دلیل عفونت ریه که مشکوک به ویروس کرونا بوده، فوت شده است؛ اما بازتاب خبرهای اشتباه  دراین‌باره موجب شد تا مطالب ضدونقیضی از درگذشت این چهره ورزشی منتشر شود.

کد خبر 487759

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha