رئیس پلیس فتا از دستگیری ۲۴ نفر با اتهام شایعه‌سازی درخصوص بیماری کرونا و نشر کذب در فضای مجازی خبر داد.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا ناجا اعلام کرد: در پی رصد فضای مجازی و تشکیل کارگروه ویژه در پلیس فتا در خصوص مقابله با شایعه‌سازان فضای مجازی با موضوع «شیوع بیماری کروناویروس در کشور» ۲۴ نفر بازداشت و به مراجع قضایی معرفی شدند و ۱۱۸ نفر از کاربران نیز تذکر گرفتند و ارشاد شدند.

وی در تشریح این خبر گفت: هم‌اکنون پلیس فتا به صورت کاملا تخصصی کلیه جریانات خبری منتشر شده در فضای مجازی کشور و نشانگاه‌های انتشار اخبار را رصد می‌کند و در صورت مشاهده هرگونه مورد محتوایی شامل فیلم، خبر و عکس حاوی مطالب شایعه و کذب به قصد ایجاد تشویش اذهان عمومی و افزایش نگرانی در جامعه، موضوع را به صورت قانونی مورد پیگیری قرار داده و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد کرد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: رویه پلیس فتا در برخورد با متخلفان بارگذاری هرگونه شایعه و خبر کذب در فضای مجازی در مرحله اول بیان تذکر و ارشاد مبنی بر حذف مطالب و عدم تکرار است که در این راستا ۱۱۸ نفر شناسایی و ضمن احضار به این پلیس مورد تذکر و ارشاد قرار گرفتند. این افراد با اظهار ندامت و با اذعان به عدم آگاهی از قوانین و مقررات و عدم اطلاع از فعل مجرمانه خود نسبت به حذف مطالب منتشره اقدام کردند.

رئیس پلیس فتا ناجا  بیان کرد: رصد و پایش پلیس فتا در خصوص انتشار هرگونه اخبار جعلی و کذب در فضای مجازی از سوی کاربران با موضوع شیوع کرونا ویروس در کشور با جدیت تا ریشه‌کنی کامل این جریان ادامه دارد.

سردار مجید از هموطنان خواست: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک و شایعه در فضای مجازی، به منظور برخورد با متخلفان، آن را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به پلیس فتا منعکس کنند و اخبار رسمی و موثق را صرفا از خبرگزاری‌ها و منابع معتبر خبری نظیر رسانه ملی دریافت کنند.

کد خبر 487254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار