تقویت سیستم ایمنی بدن بهترین راه مقابله با ویروس کروناست. استفاده از کپسول پروبیوتیک، شربت یا قرص روی و دارو یا ریشه گیاهی جنسینگ یکی از چند روش موثر برای افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن به شمار می‌رود. 

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر فرید وحیدی متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری درباره این‌که استفاده از ویتامین c، سیر، پیاز، مرکبات و غیره چه تاثیری در پیشگیری از آلوده شدن به ویروس کرونا دارد، گفت: استفاده از این‌گونه موارد تاثیری ندارد، اما شستن و ضد عفونی کردن دست‌ها در طول روز و اجتناب از تماس دست با صورت، چشم و دهان حدود ۶۵ درصد می‌تواند مانع آلوده شدن و گسترش ویروس‌ها شود.

وی از دیگر راه‌های تقویت سیستم ایمنی بدن را در مقابله با ویروس کرونا استفاده از کپسول پروبیوتیک، شربت یا قرص روی و دارو یا ریشه گیاهی جنسینگ عنوان کرد و افزود: استفاده از این‌گونه داروها موجب افزایش مقاومت هرچه بیشتر سیستم ایمنی بدن در مقابله با ویروس کرونا می‌شود.

وحیدی اظهار کرد: کپسول پروبیوتیک از جمله داروهایی است که برای درمان بیماری اسهال کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در پیشگیری از عفونت‌های تنفسی و تاثیر بسزایی ویروسی دارد. 

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری همچنین در خصوص استفاده از ماسک نیز توضیح داد: با توجه به راه‌های متفاوت انتقال ویروس کرونا به بدن استفاده از ماسک برای پیشگیری از آلوده شدن به ویروس کرونا راه مناسبی نیست زیرا تاثیری ندارد.

وی گفت: استفاده از ماسک فقط برای افراد آلوده به ویروس و دیگر بیماری‌های تنفسی تاثیر دارد، زیرا ماسک در هنگام سرفه یا عطسه فرد بیمار تا حدود زیادی مانع انتقال بیماری به دیگران می‌شود.

وحیدی در مورد سن خطر آلودگی برای افراد مختلف نیز بیان کرد: ویروس کرونا عموما برای سنین بالای ۳۰ خطر بیشتری دارد، به خصوص برای افراد مسن که باید مراقبت بیشتری از خود کنند.

وی درباره این‌ موضوع که مطرح می‌شود بانوان به لحاظ جنسیتی در مقایسه با آقایان در آلودگی به این ویروس مقاوم‌تر هستند، گفت: از لحاظ علمی تاکنون این مورد به اثبات نرسیده است.

همچنین این پزشک متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در مورد حضور در برخی مکان‌های عمومی از قبیل رستوران‌ها توضیح داد: رستوران‌ها باید به لحاظ پیشگیری از انتقال هر گونه بیماری ویروسی در شست‌وشوی ظروف، طبخ غذا و رعایت بهداشت دقت بیشتری کنند.

وحیدی در خصوص گسترش این ویروس از طریق باشگاه‌های ورزشی نیز تصریح کرد: با توجه به تماس‌های بسیار نزدیک ورزشکاران با یکدیگر و این‌که امکان آلودگی رختکن‌های باشگاه‌های ورزشی بسیار بالا به نظر می‌رسد، تعطیلی موقت این‌گونه مکان‌ها در حال حاضر ضروری است.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی به خصوص در مکان‌های عمومی همانند فروشگاه‌ها، مترو، اتوبوس، استخر و غیره ادامه داد: اعلام ضد عفونی کردن برخی مکان‌های عمومی همانند مترو و اتوبوس در جلوگیری از این ویروس تاثیر خاصی ندارد، زیرا با ورود اولین مسافر بیمار به این مکان‌ها آلودگی سریعا گسترش می‌یابد.

کد خبر 486435

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha