کیفرخواست یکی از قوی‌ترین مردان ایران به اتهام قتل دوستش در حالی از سوی بازپرس جنایی تهران پس از ۸ سال صادر شد که وی به‌ عنوان بادیگارد یک خواننده زن عرب در یکی از کشورهای خارجی در حال فعالیت است.

قتل

به‌ گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه ایران، شامگاه چهارشنبه هفتم اردیبهشت سال ۹۰ به مأموران کلانتری ۱۳۸ جنت‌آباد اعلام شد که بین چند نفر درگیری رخ داده است. مجروحان این درگیری خونین به بیمارستان منتقل شدند اما «علی»، یکی از افرادی که در این درگیری از ناحیه بازو آسیب دیده بود، ساعاتی بعد به‌ کما رفت و تسلیم مرگ شد. دوست علی نیز که در این درگیری از ناحیه دست مجروح شده بود در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفت.

با مرگ پسر جوان، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. در بررسی‌های صورت‌گرفته مشخص شد عامل این جنایت یکی از قوی‌ترین مردان ایران به‌ نام «امیر- ق» است. یکی از شاهدان در تحقیقات گفت: امیر و علی با هم دوست بودند اما از مدتی قبل به خاطر ۳ میلیون تومان با یکدیگر اختلاف پیدا کرده بودند.

او ادامه داد: «شب حادثه قرار بود امیر و برادرانش به مجلس میهمانی که علی برگزار کرده بود، بیایند. از امیر خبری نشد اما همان شب در خیابان با هم درگیر شدند که علی مجروح شد.»

با تأیید مرگ مغزی پسر جوان، خانواده علی اعضای بدن پسرشان را اهدا کردند و بدین ترتیب مرگ پسر جوان جان چند نفر را نجات داد.

با شناسایی هویت عامل جنایت، دستور بازداشت او صادر شد اما تحقیقات نشان می‌داد که امیر متواری شده است. پدر امیر که بعد از این حادثه به جرم نگهداری مواد مخدر دستگیر شد، درباره پسرش به بازپرس گفت: «امیر همیشه ورزش می‌کرد و پسر خوبی بود. من نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد، فقط از او شنیده بودم که با یکی از دوستانش مشکل دارد. خبر مرگ علی را به امیر اطلاع دادیم و هرگز نمی‌دانستم او برای فرار از محاکمه متواری می‌شود.»

برای پیدا کردن سرنخی از متهم فراری، به دستور بازپرس جنایی، تصویر متهم در رسانه‌ها منتشر شد اما هیچ رد و سرنخی از او به‌ دست نیامد.

  • فرار به خارج مرزها

 در تحقیقات پلیسی مشخص شد که امیر مدتی به ترکیه رفته و بعد از آن مخفیانه به یونان، قبرس و یک کشور دیگر رفته است. اما از آنجا که محل اختفای مرد آهنین مشخص نبود، بازپرس جنایی دستور بازداشت او را صادر کرد و از پلیس بین‌الملل خواست با شناسایی مخفیگاه مرد جوان، او را بازداشت کنند.

در حالی که با گذشت بیش از ۸ سال از فرار قوی‌ترین مرد ایران به اتهام جنایت مخفیگاه او شناسایی نشده بود، تیم تحقیق به سرنخ‌های جدیدی در خصوص او رسیدند. بررسی‌ها نشان می‌داد امیر مدتی است به استخدام یکی از خواننده‌های زن مشهور عرب درآمده و به‌ عنوان بادیگارد برای او کار می‌کند.

از آنجا که متهم پس از ۸ سال و ۱۰ ماه همچنان متواری است، بازپرس محمدتقی شعبانی از شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران برای او به اتهام مباشرت در قتل و ایراد ضرب و جرح جوانی که همراه علی مجروح شده بود، کیفرخواست غیابی صادر کرد.

علاوه بر این، برای دو برادر امیر نیز به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی، قدرت‌نمایی با قمه و اخلال در نظم عمومی و برای پدر امیر به اتهام نگهداری تریاک کیفرخواست صادر شد. پرونده این جنایت به‌زودی به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع خواهد شد.

کد خبر 486104

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha