تیراندازی صبح دیروز در دو قهوه‌خانه در شهر "هاناو" آلمان منجر به کشته شدن ۱۱ تن شد. پلیس معقتد است یک راستگرا به قصد کشتن خارجی‌ها این اقدام را صورت داده است.

آلمان هاناو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه‌وله، در تیراندازی در دو قهوه‌خانه در شهر هاناو آلمان ۹ نفر کشته شدند. صبح امروز پنجشنبه، اول اسفند پلیس دو جسد دیگر را پیدا کرد که گفته می‌شود یکی از آنها فرد مظنون به تیراندازی است. به این ترتیب، تعداد کشته‌ها به ۱۱ نفر افزایش یافته است.

   شامگاه چهارشنبه ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه) حوالی ساعت ۲۲ به وقت آلمان یک مهاجم مسلح به روی مهمانان دو قهوه‌خانه در دو منطقه شهر هاناو تیراندازی کرد. ابتدا به یک قهوه‌خانه در مرکز شهر هاناو حمله شد. به گفته شاهدان عینی در جریان این حمله ۸ تا ۹ تیر شلیک شد. در این قهوه‌خانه دست‌کم سه نفر کشته شدند.

مهاجم سپس به محله "کسل‌اشتاد" هاناو رفته و در آنجا نیز به یک قهوه‌خانه دیگر حمله می‌کند. در این قهوه‌خانه ۵ نفر کشته می‌شوند.

در جستجوی عامل این حمله‌ها، نیروهای ویژه پلیس آلمان صبح پنجشنبه براساس اظهارات شاهدات عینی، وارد خانه‌ای در محله "کسل‌اشتاد" شدند و دو جسد دیگر را نیز در این خانه پیدا کردند. به گفته سخنگوی پلیس آلمان، یکی از جسدها با احتمال بالا متعلق به فرد منظون به تیراندازی است.

 در این میان  بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، تعداد کشته‌ها در حمله به دو قهوه‌خانه به ۹ نفر رسیده است. تعداد زیادی نیز زخمی شده‌اند.

پلیس آلمان درباره هویت این دو نفر هنوز اطلاعاتی منتشر نکرده است. پلیس در حال تحقیق درباره هویت و انگیزه فرد تیرانداز است. درباره هویت قربانیان نیز هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

شهر هاناو در ۲۰ کیلومتری فرانکفورت واقع شده و حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. در طول شب گذشته علاوه برای نیروهای محلی پلیس، واحدهای ویژه‌ای نیز از ایالت بایرن به کمک آمده بودند.

  • بسیاری از قربانیان تیراندازی در هاناو خارجی بودند

هفته‌نامه فوکوس با تکیه بر اظهارات چند منبع امنیتی که در خبرگزاری آلمان درج شده می‌نویسد، بسیاری از قربانیانی که در تیراندازی به دو قهوه‌خانه در شهر هاناو در نزدیکی فرانکفورت کشته شدند خارجی بودند.

به گزارش رویترز، یک مظنون راست‌گرا در هجوم شبانه به دو قهوه‌خانه در این شهر ۹ نفر را کشت. 

پلیس معتقد است که مهاجم بعد از این اقدام به خانه رفته و خود را کشته است. 

کد خبر 485492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی