مراسم رونمایی از کتاب‌های «باغ مهربانی» و «ما گل‌های خندانیم» نوشته «مهناز مهدیزاده» نویسنده و هنرمند هم محلی با حضور دانش آموزان در مدرسه «اتحاد نو» منطقه۶ برگزار شد و از این پس این کتاب‌ها در کیف دانش آموزان قرار می گیرد تا آینده سازان این کشور با مطالعه این کتاب‌ها مسئولیت پذیری را یاد بگیرند.

مراسم رونمایی از کتاب

همشهری آنلاین- زینب زینال زاده: به گفته نویسنده کتاب های باغ مهربانی و ما گل های خندانیم که چند سالی است در حوزه بازیگری، کارگردانی و تئاتر فعالیت می کند، آموزش توأم با اجرای نمایش بی شک تأثیر بیشتری دارد.

مهدیزاده می گوید: «برای نهادینه کردن برخی از فرهنگ‌ها مانند تفکیک زباله از مبدا و احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی می توان از تکنیک تئاتر و نمایش استفاده کرد.» این هنرمند هم محلی  که هنرهای نمایشی و آوایی را در مدارس دخترانه آموزش می‌دهد، می‌گوید: «از ابتدای حضورم در مدارس تلاش کردم تا «کانون تئاتر» راه اندازی کنم تا علاوه بر استعدادیابی و رشد توانمندی دانش آموزان، برخی از مفاهیم و رفتارها از جمله اعتماد به نفس و افزایش حس مسئولیت پذیری را به نسل های آینده منتقل کنم.»او تاکنون ۱۴نمایشنامه برای دانش آموزان متوسطه و ۱۰نمایشنامه برای دانش آموزان دوره ابتدایی نوشته است.
«ما گل های خندانیم» داستان گربه بدجنسی است که قصد ظلم و ستم به موش ها را دارد و به ناچار در برابر اتحاد موش ها تن به شکست می دهد. «باغ مهربانی» هم روایت زندگی اهالی یک باغ است که در پایان روز شکرگزاری متوجه گم شدن آذوقه های جمع آوری شده می شوند که با هوشیاری یکی از ساکنان، آذوقه ها پیدا می شود.


 

کد خبر 484762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =