رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آمار ابتلای کودکان به سرطان ۲.۵ درصد است و خوشبختانه درمان‌پذیری سرطان‌های کودکان هم تقریبا ۸۰ درصد است.

سرطان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر محمداسماعیل اکبری با بیان اینکه سهم سرطان‌های کودکان در کشورهای مختلف بین یک تا ۳ درصد سرطان‌هاست، گفت: این آمار در کشور ما حدود ۲.۵ درصد است و سرطان‌های بزرگسالان سهم ۹۷.۵ درصدی دارد.

وی در ادامه در خصوص شایع‌ترین سرطان‌های کودکان اظهار کرد: از شایع‌ترین سرطان‌هایی که کودکان به آن مبتلا می‌شوند، سرطان‌های خونی و لنفوم‌ها است که با نام لوکمیا شناخته می‌شود. لوکمیا دارای‌ شکل‌های مختلفی است که تقریبا ۸۰ درصد درمان‌پذیر است. سرطان‌های توموری یا غده‌ای هم در کودکان بسیار کم است.

مشاور وزیر با تاکید بر اینکه سرطان‌های کودکان برخلاف سرطان‌های بزرگسالان با درصد بهبودی بالاتری مواجه هستند، خاطرنشان کرد: سال به سال این شاخص بهبودی در ایران افزایش می‌یابد که مایه خرسندی است.

وی با اشاره به اینکه هر سال حدود ۱۱۰ هزار سرطان جدید در کشور شناسایی می‌شود، گفت: وقتی می‌گوییم آمار ابتلای کودکان ۲.۵ درصد است، یعنی حدود ۲۰ هزار کودک در سال که تقریبا رقم پایینی است.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص روش‌های درمان سرطان‌های کوکان هم گفت: همان طور که گفته شد بیشترین سرطان در بین کودکان سرطان‌های خونی است که با شیمی‌درمانی درمان می‌شوند.

اکبری با اشاره به اینکه یک فرد از بدو تولد می‌تواند مستعد ابتلا به سرطان‌ها باشد، اظهار کرد: بیشتر سرطان‌های چشمی با تولد فرد در او بروز می‌یابد.

کد خبر 484375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

دیدگاه خوانندگان