وزیر آموزش و پرورش از زمان پرداخت معوقات معلمان خبر داد.

وزارت آموزش و پرورش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه آیین بازگشایی مدرسه دخترانه خیرساز مولود اسلامیه در منطقه ۸ آموزش و پرورش تهران درباره زمان تسویه معوقات حق‌التدریس‌ها گفت: همه تلاشمان این است که معوقات را قبل از پایان سال بپردازیم. همکاران فرهنگی ما حقوقشان را در ماه دریافت کرده‌اند، اما برخی به علت کمبود معلم اضافه تدریس داشته‌اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده‌اند که متاسفانه در سال جاری هنوز پرداخت نشده است و از سازمان برنامه قول گرفتیم که به سرعت منابع لازم تامین شود.

وی افزود: برخی خریدخدمتی هستند که از طریق ارتباط با مجموعه و شرکت‌هایی که این مدارس را اداره می‌کنند، حقوقشان به طور کامل پرداخت نشده و ما باید تعهداتمان را در قبال شرکت‌ها و آنها باید تعهداتشان را در قبال معلمان ایفا کنند. امیدواریم همه این تعهدات و بخشی از مطالبات اداری کارکنان را تا آخر سال تسویه کنیم. 

حاجی‌میرزایی همچنین درباره تعیین تکلیف استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: در مورد آموزشیاران مشکل جدی وجود ندارد. بخش عمده‌ای می‌توانند در آزمون در نظر گرفته شده شرکت کنند و اگر موفق شدند، یک دوره یک ساله آموزش می‌بینند. این آزمون هفته آینده برگزار خواهد شد. اخیرا پرونده این افراد تکمیل شده و زمان‌بندی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: اما درباره مربیان پیش‌دبستانی، آنها که حقوقشان را از آموزش و پرورش دریافت و از قبل سال۹۱ با ما همکاری کرده‌اند، مشمول می‌شوند. اما آنها که از ما ابلاغ نداشته و یا حقوقشان را از ما دریافت نکرده‌اند و بعد از سال ۹۱ با ما همکاری دارند، مشمول نیستند. اینها باید در آزمون‌های استخدامی عمومی شرکت کنند.

کد خبر 484373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

دیدگاه خوانندگان