پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸
۰ نفر

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مصوبه هیئت وزیران درباره پرداخت پاداش پایان سال ۱۳۹۸ (عیدی) کارکنان آموزش و پرورش را به همه ادارات زیرمجموعه ابلاغ کرد.

فرهنگيان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، در این بخشنامه آمده است: پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به میزان ۱۲ میلیون ریال به کارمندان (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) به نسبت خدمت تمام وقت با رعایت تبصره‌های ۱ و ۲ بند یک و بند سه مصوبه هیئت وزیران، بلامانع است.

ضمنا دانشجویان متعهد خدمت (مشغول به تحصیل) به لحاظ عدم اشتغال به کار شامل مفاد مصوبه هیئت وزیران درباره پاداش پایان سال نخواهند بود.

مصوبه هیئت وزیران درباره پاداش پایان سال مورخ هشتم بهمن جاری به این شرح است:

 ۱- دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قوانین خاص مجاز هستند به کارمندان خود (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌ عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام‌وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت ۱۲ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام‌وقت در سال ۱۳۹۸ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن‌ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت کنند.

تبصره ۱- پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه‌های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آن‌ها مستلزم ذکر نام است، ممنوع است. ذی‌حسابان و مدیران امور مالی دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

تبصره ۲- پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام‌وقت آنان در سال ۱۳۹۸ است و در هر حال میزان عیدی این‌گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

۲- میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری‌بگیران، حقوق وظیفه ازکارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان ازکارافتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ۱۲ میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذی‌ربط قابل پرداخت است.

تبصره- عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۳۹۸ حق عائله‌مندی، اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت کرده است، توسط آن صندوق قابل پرداخت است. سایر مواردی که مشمول صندوق‌های مندرج در بند (۲) نیستند، از محل اعتبارات دستگاه اجرایی، سازمان یا شرکت دولتی ذی‌ربط قابل پرداخت است.

۳- خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌نامه، تمام وقت محسوب می شود و معلمان حق‌التدریس نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌نامه خواهند بود.

 ۴- شرکت‌های دولتی موظف‌اند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب‌نامه به مدیران و اعضای هیئت مدیره خودداری کنند. مسئولیت اجرای این بند بر عهده مدیرعامل و سایر مدیران ذی‌ربط است. سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت‌ها مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

کد خبر 482755

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • معلم بازنشسته IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  1 0
  یک میلیون ودویست تواین شرایط بداقتصادی هم شد پول که هزاربارداریدتیترمیزنید وگوش فلک راکرکردید . چراپاداش پایان خدمت بازنشستگان که ۵ماه ازان میگذره راپرداخت نمیکنید لابد سالگرد داره.اقای وزیرتنها امید ما به این پاداشه به فکرما بازنشسته ها هم باشید ماهم سی سال بهترین روزهای زندگی مان راصرف اموزش وپرورش کردیم .
  • US ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
   1 0
   هنوز بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان به بازنشستگان سال ۹۴ کامل پرداخت نشده.
 • کارمند IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  1 0
  به خاطر یک میلیون این همه تو بوق و کرنا می پیچونن
 • آزاده محمدپور US ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  0 0
  پدر من به فرهنگی بازنشسته ست بامدرک لیسانس یک میلیون وهفتصدهزارتومن دریافتی داره مستاجر هم هستیم خودش هم سکته ی مغزی کرده ونابینا شده
 • فرهنگی IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  0 0
  برادر محترم، وزارت آموزش و پرورش اگه داشت مبلغی مازاد بر پاداش آخر سال یا به اصطلاح عیدی بده که نوشتید پرداخت هر گونه مبلغ دیگر تحت هر عنوان ممنوع است. اگه شما عرضه داشتید مطالبات مربوط به امتحانات، حق التدریس ( اضافه کار) را می دادید. اگر کاردان و کار بلد و به فکر معلم بودید که تلاش می کردید تا صندوق بازنشستگی کشوری، با وجود عدم توجیه قانونی کسر مقرری ماه اول با هر افزایش حقوق یک ماه را نا عادلانه از حقوق فرهنگیان برداشت نکند.
 • سمیره IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  0 0
  بخدا ارگانای دیگه هم عیدی میگیرن ، چرا همش فرهنگیا رو. تو بوق میکنین ، هربار اومدیم اینترنتو چک کنیم تیتر زدین عیدی فرهنگیان
 • تبراهیم IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  1 0
  مگردیگرکارمندان عیدی نمی گیرند چرا به عیدی گرفتن فرهنگیان اب وتاب می دهید
 • افرا US ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
  0 0
  این سایتها هم از کمبود خبر برای پر کردن تیتر این خبرهای بی ارزش را می گذارند خبری بزارید درد را دوا کنه فکر کنم قدرت تشخیص ندارید