مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران به تشریح شیوه‌نامه استاندارد در حوزه رنگ پایتخت پرداخت.

آرايش نوروزي تهران

به گزارش همشهری آنلاین، برزین ضرغامی در نشست هم‌اندیشی روسای ادارات زیباسازی مناطق ۲۲ گانه تهران، با اشاره به موضوع رنگ در شهر تهران گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران در گذشته شیوه‌نامه استاندارد در حوزه رنگ نداشت؛ به همین دلیل با برگزاری جلسات مختلف و دعوت از صاحب نظران در این حوزه چارچوبی را برای این موضوع مشخص کردیم.

ضرغامی اضافه کرد: با توجه به عجله‌ای شدن تدوین این شیوه‌نامه، برخی از شهرداران مناطق، معاونان خدمات شهری و یا مدیران زیباسازی نسبت به پیاده‌سازی آن با سوالاتی مواجه شدند. امسال شیوه‌نامه را بازنگری و به مناطق ابلاغ کردیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: اگر این شیوه‌نامه در حوزه رنگ المان‌های مختلف سطح شهر اجرایی شود شاهد یک هارمونی رنگی در سطح شهر خواهیم بود و اگر کسی به شهر تهران وارد شود متوجه می‌شود که تهران هم از یک پالت رنگی متناسب برخوردار است.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، بحث پالت رنگی متفاوت از دیگر موضوعات مطرح شده در حوزه رنگ است.

وی به مباحث مطرح شده در خصوص رنگ‌آمیزی جداول بتونی اشاره کرد و گفت: در کارگروه رنگی که در سازمان تشکیل دادیم و همچنین بر اساس شیوه‌نامه، رنگ کردن جداول را ممنوع کردیم.

ضرغامی در تشریح برنامه‌های سازمان زیباسازی شهر تهران در آستانه نوروز ۹۹،  گفت: بر اساس پیشنهاد معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران می‌توانیم در هر منطقه تهران خیابانی را به عنوان یک خیابان شاخص انتخاب و بخشی از فعالیت‌های نوروزی را در آن پیاده‌سازی کنیم. با انتخاب یک خیابان شاخص می‌توانیم ساماندهی المان‌ها، تابلوها، حذف زوائد بصری و ... را در دستور کار داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه امسال بیشتر فعالیت‌های خود را در محور خیابان ولی عصر اجرایی می‌کنیم، گفت: با توجه به اینکه موضوع ثبت جهانی شدن خیابان ولی عصر مطرح است، قرار شده است از امسال بخشی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در خیابان ولی عصر اجرایی شود.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم مقدمات ثبت جهانی شدن خیابان ولی عصر را به خوبی فراهم کنیم تا این خیابان که ابنیه تاریخی زیادی را در خود دارد به ثبت برسد.

کد خبر 483877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار