مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: بر ممنوعیت بکارگیری افراد صغر سنی و کبر سنی در قراردادهای شهرداری با پیمانکاران تاکید داریم.

مخازن سه‌گانه زباله

به گزارش همشهری آنلاین، صدرالدین علیپور با بیان این مطلب افزود: سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در راستای مقابله با پدیده زباله‌گردی، علاوه بر ممنوعیت بکارگیری افراد صغر سنی و کبر سنی در قراردادهای شهرداری با پیمانکاران، ممنوعیت برداشت از مخازن، تحویل مخازن پسماند تر و خشک به مجتمع‌ها و تولیدکنندگان پسماند؛ جانمایی و نصب نوع سه گانه مخازن زباله را در دستور کار خود قرار داده است.

وی از استقرار مخازن سه گانه «سبز» ویژه شیشه، «آبی» مخصوص کاغذ و مقوا و «زرد» برای ظروف پت، پلاستیک و فلزات در اماکنی که تولید زباله انبوه است خبر داد و اظهار کرد: تعامل و همکاری شهروندان در تفکیک و جداسازی پسماند از مبدا و تحویل آن به غرفه‌های بازیافت یا عوامل جمع‌آوری پسماند خشک، مهم‌ترین اصل مقابله با معضل زباله‌گردی است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: هر چه ضریب همکاری شهروندان در مدیریت بهینه پسماند، تفکیک از مبدا و تحویل پسماندهای تفکیک شده به عوامل شهرداری بالاتر باشد، کمتر شاهد پدیده زباله‌گردی خواهیم بود. از این رو، انجام امور مرتبط با طرح کاپ (کاهش پسماند) به تامین این هدف کمک می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر جانمایی و نصب مخازن سه گانه در مناطق ۱۲، ۲۰ و ۲ اجرایی شده و به زودی در سایر مناطق نیز اجرا خواهد شد.

کد خبر 482553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار