نماینده مردم تهران در مجلس نوشت: رد شدگان سه روز فرصت دارند که اعتراض کنند ولی من به دو دلیل اعتراض نمی‌کنم؛ اول اینکه اعتراض در این مرحله اعتراض به شورای نگهبان است در حالی که داور نیز شورای نگهبان است در صورتی که باید شخص سومی باشد.

علی مطهری

به گزارش همشهری آنلاین، علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام خود نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم

دیشب فرماندار تهران به من خبر داد که شورای نگهبان صلاحیت اینجانب را برای نامزدی مجلس یازدهم تایید نکرده است. از یک جهت خوشحال شدم و از یک جهت نگران. از این جهت که پاسخی پیدا کردم برای مردمی که اصرار داشتند تو حتما باید بیایی، تا به آنها بگویم آمدم و مانع شدند، خوشحال شدم. اما از آن جهت که با این نگاه شورای نگهبان آزادی بیان محدودتر و نقش مردم در تعیین سرنوشت‌شان کمرنگ‌تر می‌شود، برای آینده انقلاب اسلامی نگران شدم. این که عضو حقوقدان شورای نگهبان در جلسه‌ای که به دعوت شورا به آنجا رفتم تلویحاً گفت شما باید همان را بگویید که ما می‌گوییم، لرزه بر اندامم انداخت و در یک لحظه فکر کردم که دارم خواب می‌بینم. در همان حال سخن امام خمینی‌(ره) در فرانسه به یادم آمد که فرمود: "در جمهوری اسلامی حتی کمونیست‌ها در اظهار نظر آزادند" و سخن پاره‌ تن او استاد شهید آیت‌الله مطهری که امروز ۱۳ بهمن یکصدمین سال تولد اوست به یادم آمد که در آستانه پیروزی انقلاب فرمود: "در جمهوری اسلامی احزاب غیر اسلامی نیز آزادند که اظهار نظر و فعالیت کنند مشروط به اینکه با تابلوی خودشان فعالیت کنند نه با تابلوی اسلام."

اینجانب ادامه این رویه را که در این دوره از انتخابات مجلس شدت گرفته است خطری می‌دانم که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند.
اما رد شدگان سه روز فرصت دارند که اعتراض کنند. ولی من به دو دلیل اعتراض نمی‌کنم. اول اینکه اعتراض در این مرحله اعتراض به شورای نگهبان است در حالی که داور نیز شورای نگهبان است در صورتی که باید شخص سومی باشد. در واقع اشکال وحدت قاضی و طرف دعوا وجود دارد و البته نقص از قانون است و باید اصلاح شود. دوم اینکه اعتراض در این مرحله به معنی التماس خواهد بود و من قبلا گفته‌ام التماس نمی‌کنم.

نکته آخر اینکه مردم عزیز و فهیم ایران را به شرکت فعال در انتخابات مجلس یازدهم دعوت می‌کنم. مشارکت بالا در این انتخابات پیام خوبی برای دنیا خصوصاً آمریکا و اروپا و صهیونیسم دارد و می‌تواند کمک موثری برای حل مشکلات اقتصادی و سیاسی ما در شرایط ویژه امروز کشور باشد. هر مقدار مشارکت بالاتر باشد افراد کارآمدتری وارد مجلس می‌شوند و مجلسی واقعی‌تر و شبیه‌تر به ملت خواهیم داشت.

این نامهربانی‌ها را به دل نمی‌گیرم چون خود را از صاحبان این انقلاب می‌دانم و مانند مادری که برای حفظ فرزندش از حق خود می‌گذرد عمل خواهم کرد. از خدای متعال توفیق الهی ملت بزرگ ایران را تا رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی مسئلت می‌کنم.

۹۸/۱۱/۱۳

علی مطهری»

کد خبر 481856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • امین TR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
  2 5
  مطهری : در خبر ردصلاحیتم، از یک جهت خوشحال شدم و از یک جهت نگران. از این جهت که پاسخی پیدا کردم برای مردمی که اصرار داشتند تو حتما باید بیایی، تا به آنها بگویم آمدم و مانع شدند، خوشحال شدم. اما از آن جهت که با این نگاه شورای نگهبان آزادی بیان محدودتر و نقش مردم در تعیین سرنوشت‌شان کمرنگ‌تر می‌شود، برای آینده انقلاب اسلامی نگران شدم. جناب مطهری، اولا کسی اصراری بر کاندیدا شدن شما نداشته و ندارد، جز همپالگی های شما (جریان شما، جریان همان فرد قمارباز است). دوما، شما به انقلاب و نظام صدمه نزنید و باعث خوشحالی رسانه های بیگانه نشوید، نگرانی برای آینده انقلاب اسلامی پیشکش
  • DE ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
   0 1
   اگر طرفدار مردمسالاری باشیم باید از محروم کردن مخالف عقیدتی مان از انتخابات هم ناخوشحال باشیم. در هیچ کشور دمکراتیکی چیزی شبیه به فیلتر شورای نگهبان وجود ندارد.
 • امیرکلانتر از کرمان IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
  6 2
  اینکه آقای مطهری را ردصلاحیت کرده اند کارشایسته و پسندیده ایی نبوده است،
 • مریم US ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
  1 2
  امیدواریم ردصلاحیت ایشون و آقای صادقی تا اخرین لحظه باقی بماند!
 • یاور IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
  0 0
  ایشان درتمام موارد دخالت میکرد
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
  0 0
  برا خودت ناراحت شدی یا مردم
 • منصور IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
  0 0
  اینا نوه امام خمینی را رد صلاحیت کردن مطهری که دیگه جاي خود داره