رئیس شورای شهر تهران گفت: از رسانه‌ها بویژه رسانه ملی انتظار می‌رود تا با فاصله گرفتن از تبلیغات کلیشه‌ای دهه فجر، به بازخوانی گفتمان انقلاب اسلامی بپردازد.

محسن هاشمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه صبح امروز شورای شهر تهران با اشاره به فرا رسیدن چهل ویکمین فجر انقلاب گفت: دهه فجر امسال شاید حساس‌ترین سالگرد پیروزی انقلاب باشد، چرا که بین مجموعه وقایع مهمی در قبل و بعد از آن واقع شده است، در ماه‌های گذشته شاهد وقایع نظیر حوادث آبان ماه، ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی، سقوط هواپیما و ظلم تاریخی به فلسطین با نام معامله قرن بودیم و در ماه آینده نیز انتخابات مجلس و تشدید تحریم‌ها و فشارهای ظالمانه را بر کشور شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی خود پاسخی به این نوع فشارها بود و آنچه که موجب اجماع، همدلی و همراهی مردم ایران تحت رهبری امام خمینی(ره) شد، حس آزادگی، استقلال‌طلبی و مخالفت با خفقان و استبداد موجود بود، گفت: مردم ایران برای تحقق نظامی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی حاضر به پرداخت هزینه‌های سنگین انقلاب شدند و طی دهه نخست نیز با ایستادگی در برابر بحران‌های داخلی و خارجی، انقلاب را تثبیت کردند.

هاشمی افزود: بزرگترین خدمت به انقلاب اسلامی، تحقق وعده‌ها و شعارهای آن است که در نخستین سرود ملی انقلاب، در عبارت  تامین دین و دنیای مردم خلاصه شده بود و امروز می‌بینیم که شکاف وضعیت دین و دنیای جامعه با وضعیت مطلوب بسیار عمیق شده است که اگر توانستیم وعده‌های اصلی انقلاب را محقق کنیم، آنگاه جامعه از ما شعارهای جدید را خواهد پذیرفت.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه از رسانه‌ها بویژه رسانه ملی انتظار می‌رود تا با فاصله گرفتن از تبلیغات کلیشه‌ای دهه فجر، به بازخوانی گفتمان انقلاب اسلامی که در پیام‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های امام خمینی(ره) و نظرات شخصیت‌های برجسته انقلاب نظیر آیت‌الله طالقانی، شهید بهشتی و شهید مطهری و... بپردازد، گفت: همچنین در روزهای اخیر شاهد اعلام رسمی معامله قرن از سوی رییس جمهور آمریکا بودیم که با واکنش منفی جهان اسلام بویژه دولت و ملت فلسطین مواجه شد و یکجانبه‌گرایی ترامپ که در بدعهدی خروج از برجام مشاهده شد در نقض تعهدات بین‌المللی آمریکا نیز مشاهده شد و اکنون جهان اسلام نیز در یکطرفه بودن متن مشهور به معامله قرن این موضوع را کاملا لمس می‌کند که همه قطعنامه‌ها و مصوبات سازمان ملل را نقض کرده است. 

وی افزود: یکی از دلایل انقلاب اسلامی، یکجانبه‌گرایی آمریکا علیه ملت‌ها بود و تکرار این زورگویی و عدم تعادل و توازن می‌تواند منشا جنبشی نوین در منطقه و بهار اسلامی دیگری باشد.

کد خبر 481774
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha