سفارت ایران در چین با صدور اطلاعیه ای ضمن تشریح اقدامات و توصیه‌های انجام‌شده توسط سفارت در خصوص ویروس کرونا اعلام کرد تاکنون هیچ کدام از ایرانیان مقیم چین به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

سفارت ایران در پکن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  ایرنا در این بیانیه که روز چهارشنبه ۹ بهمن منتشر شد آمده است هم اکنون ۸۰ هموطن ایرانی در شهر «ووهان»  کانون شیوع ویروس کرونا حضور دارند که سفارت در تماس مستمر، پیگیر وضعیت و سلامت آنها است.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به اینکه اقدامات و پیگیری های متعددی در خصوص امور و درخواست های ایرانیان مقیم چین در حال انجام است آمده است: «مشکلات ایرانیان مقیم این شهر از جمله درخواست خروج، مهر خروج سربازی، حمایت‌های معیشتی و بهداشتی در حال پیگیری است که برخی از این موارد انجام شده است، اما حصول تمام درخواستها نیازمند همکاری سایر نهادها نیز هست. »

سفارت ایران در چین در ادامه این اطلاعیه آورده است:«به دلیل ریسک بالای ابتلا و انتشار بیماری طی فرایند جابجایی گروهی افراد، خروج اتباع خارجی از ووهان از سوی مقامات محلی و سازمان جهانی بهداشت توصیه نمیشود با وجود آن سفارت در حال بررسی و اجرای گزینه های مختلف جهت متقاضیان خروج از ووهان است. »

بیانیه می افزاید: «جهت مبارزه با شیوع این ویروس، تعطیلات عید بهاره چین تمدید شده است لذا به هموطنانی که قصد سفر به چین دارند توصیه می‌شود سفر خود را به تعویق بیاندازند.»

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این بیانیه آورده است: «اکثر دانشگاههای چین ترم جدید را با تاخیر آغاز خواهند کرد، لذا دانشجویانی که هم اکنون در ایران هستند، پیش از عزیمت، از زمان شروع ترم جدید اطلاع حاصل و جهت مراجعت به چین تعجیل نکنند. »

در ادامه این بیانیه آمده است: «به علت دوره پنهان این ویروس ضروری است هموطنان ارجمندی که از چین به ایران مراجعت میکنند، مراقبت های ویژه به مدت دو هفته انجام داده و در صورت مشاهده علائم ابتلا با مراکز درمانی تماس حاصل نمایند.»

کد خبر 481293

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار