نماینده دادستان خطاب به دیواندری در دادگاهی که برای بررسی پرونده‌ وی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور در جریان است، گفت: شما می‌گویید من متهم پرونده بابک زنجانی نیستم اما شما بابک‌ زنجانی‌سازی کردید. اگر شما نبودید به بابک زنجانی حتی بستنی هم نمی‌دادند.

دیواندری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، رسول قهرمانی نماینده دادستان در دادگاه موسوم به دیواندری، در ادامه جلسه محاکمه علی دیواندری در شعبه اول ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی، اظهار کرد: دیواندری می‌گوید در جلسه گذشته تحقیر شده است و ادعا کرد که سرمایه‌های اجتماعی هم تحقیر شده و تیر زهرآلود به سمت نظام آمده است. اما آقای دیواندری! بدانید محاکمه شما به نفع اقتصاد کشور است و نظام نفس راحتی می‌کشد.

 نماینده دادستان ادامه داد: دیواندری می‌گوید ۲۵۰ سند ارائه کرده اما به والله هنوز یک سند هم از سمت او ارائه نشده است. آقای دیواندری می‌گوید کیفرخواست هدفمند بوده و ۱۲۴ مرتبه اسم ایشان در کیفرخواست آمده است اما چرا آقای دیواندری خودتان در دفاعیات بیش از هزار مرتبه اسم آقای دستغیب را آورده‌اید؟

وی گفت: اینجا فضای عدالت است و من به عنوان نماینده ۸۰ میلیون نفر یقه شما را می‌گیرم و به این موضوع افتخار می‌کنم. شما گفتید هیچ رابطه سرّی و غیرسرّی با کسی نداشته‌اید اما چرا با فرد غیرذی‌سمت ارتباط گرفته‌اید؟ چرا با کسی خارج از تیم قضایی حرف می‌زنید که  آن اتفاقات ناگوار رخ دهد.

قهرمانی افزود: می‌گویید مطلعین آمدند و بحث را به حاشیه بردند. من دوست دارم افکار عمومی فیلم جلسات غیررسانه‌ای را ببینند تا مردم متوجه شوند که دیواندری به ‌آنها فشار آورده است.

وی بیان کرد: بفرمایید کدام یک از صحبت‌های من غیرمستند است. شما با ذوق‌زدگی از بازگشت پول صحبت می‌کنید و خوشحال هستید در حالی که ارز مرغوب کشور را دادید و اکنون خوشحال هستید که ملک پس داده‌اید. نفتی را که ثروت کشور بوده هدر داده ‌اید و اکنون خوشحال هستید که یک دکل قراضه به عنوان اضافه پول برگردانده‌اید.

نماینده دادستان ادامه داد: می‌گویید کیفرخواست از روی بغض تنظیم شده اما شما همه جا برای اعمال نفوذ رفتید. آقایان حتی در خبرنگاران هم نفوذ کردند و مدیر روابط عمومی آقای دیواندری هر روز با خبرنگاران تماس می‌گیرد. حتی نمایندگان مجلس هم با من تماس گرفتند و گفتند شما با آنها لابیگری داشتید.

قهرمانی گفت: در ۳ پرونده متشکل از باختری، فلاحتیان و کشتی بیش از ۶۶۰ میلیون دلار ارز از بانک‌های پارسیان و ملت رفته است که درمجموع آنها، نه مصوبه‌ای وجود داشته و نه قراردادی موجود است و هیچ‌یک از اعضای هیأت‌مدیره هم از این موضوع خبر نداشته‌اند. اگر تحریم بودید، چگونه به ایتالیا رفتید؟ شما برای من از مدیر کنسولگری نامه آوردید، نه از وزارت امور خارجه. زمانی که قرارداد برجام نوشته شد، شما از تحریم خارج شدید اما با خروج ایالات متحده و اروپا از برجام باز هم نام افرادی که قبلا در تحریم بودند در تحریم‌ها قرار گرفت اما اسمی از شما در لیست تحریمی‌ها نیامد.

وی اظهار کرد: نام شما در پرونده بابک زنجانی هم وجود داشته، اما می‌گویید من متهم پرونده بابک زنجانی نیستم. شما بابک‌ زنجانی‌سازی کردید. اگر شما نبودید به بابک زنجانی حتی بستنی هم نمی‌دادند و شما زنجانی را ساختید. میان افراد تفاوت قائل نمی‌شوم و دستغیب و بزرگ‌تر از او را هم در برابر عدالت محاکمه می‌کنم.

نماینده دادستان اضافه کرد: مسائل شخصی خود و خصومتی را که با دستغیب دارید، وارد پرونده نکنید. چگونه شما ۶ ماه قبل از آنکه قراردادی امضا کنید به دستغیب پول دادید اما در بهمن‌ماه قرارداد بسته شد؟ البته این پول هم به سعادتی داده شده است.

گفتنی است، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری مدیرعامل سابق بانک ملت و ۸ نفر دیگر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق تشکیل و سردستگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت نسبت به وجوه بانک‌های ملت و پارسیان ۲۶ شهریور سال جاری در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی موحد برگزار شد.

کد خبر 481112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
    1 0
    انشااله با پیگیری مقامات قضایی ریشه تمامی مفاسد اقتصادی در کشور عزیزمان ایران برچیده شود.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار