محسن هاشمی در رشته توئیتی به اظهارات فتاح در مورد سکونت آیت الله هاشمی در کاخ مرمر پاسخ گفت و نوشت: در همه سال‌های پس از انقلاب، مقاماتی که مسئولیت‌های حکومتی داشته و دارند، در کاخ‌های بازمانده از دوره پهلوی مستقر هستند. کاخ فرح در اختیار شورای نگهبان، کاخ سفید در اختیار روحانی و کاخ شاهپور غلامرضا در اختیار قوه قضائیه است.

توئیت محسن هاشمی

به گزارش همشهری آنلاین، محسن هاشمی به اظهارات فتاح در مورد کاخ نشینی آیت الله هاشمی پاسخ داد و نوشت: این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود، البته فکر نمی‌کنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده است. هاشمی همچنین تصاویری از چند خبر که احتمالا منظور وی از سوءاستفاده این خبرها بوده هم ضمیمه توئیت‌هایش منتشر کرد.

 • متن توئیت‌های هاشمی به شرح زیر است:

«در مورد اظهارات آقای فتاح مبنی بر استقرار آیت‌الله هاشمی در کاخ مرمر، معتقدم این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود. البته فکر نمی‌کنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده.

بعید می‌دانم آقای فتاح قصد تخریب آیت‌الله هاشمی را داشتند یا اینکه ایشان نمی‌دانسته در طول ۴۰ سال بیست‌وخرده‌ای سال قوه قضائیه در کاخ مرمر بوده است. در همه سال‌های پس از انقلاب، مقاماتی که مسئولیت‌های حکومتی داشته و دارند، در کاخ‌های بازمانده از دوره پهلوی مستقر هستند.

مثلا محوطه ریاست‌جمهوری از قدیم معروف به کاخ سفید بود که آقای روحانی در آن مستقر است. یا کاخ شاهپورغلامرضا که قوه قضائیه در آن مستقر است. جایی که آقای جهانگیری در آن مستقر و هیئت دولت تشکیل می‌دهد هم کاخ نخست‌وزیری بوده، پایین‌تر از آن کاخ فرح است که شورای نگهبان آنجاست.

کاخ مرمر، بعد از انقلاب اولین‌بار قوه قضائیه در آن مستقر شد، آقایان صانعی و موسوی‌اردبیلی و یزدی تا سال ۷۴ یا ۷۵ در همین کاخ مستقر بودند؛ بعد از آن، چون این کاخ به ترمیم نیاز داشت، قوه قضائیه جابه‌جا شد و به کاخ شاهپورغلامرضا رفت.

پس از فوت آیت الله هاشمی، آقایان موحدی و هاشمی‌شاهرودی به مرمر رفتند، یعنی تا حدود ١/٥ سال بعد از فوت حاج آقا. پس از آن، مجمع به مجلس قدیم نقل مکان کرد. ادعای زندگی آیت‌الله هاشمی در کاخ مرمر هم کذب است، خانواده ما اصلا در این کاخ حضور نداشت و تنها جلسات مجمع در آن برگزار می‌شد.»

 • تصاویر توئیت‌های محسن هاشمی را ببینید:

 • تصاویری که ضمیمه توئیت‌های هاشمی است را هم در ادامه ببینید:
نقشه منطقه ای که کاخ مرمر و دیگر کاخ ها در آن واقع است

کد خبر 480633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مریم ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  3 3
  اقامت سازمان فرق داره
 • عبدالله IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  9 3
  آقای محسن هاشمی مغلطه کردند منظورفتاح این بود که اقای هاشمی ازکاخ بعنوان خانه واستفاده شخصی بوده اما قوه قضیاییه یاهرارگانی از این کاخها بعنوان ارگان دولتی واداری استفاده میکنند
 • جانباز وبرادر شهید IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  9 13
  آقای هاشمی رفسنجانی که روحش شاد باشه اصلی ترین ستون نظام پس از رحلت امام خمینی ره بود،ولاغیروهرجابود حق شخصیت ایشان بود، به هیچ کس هم مربوط نیست، بنیاد مستضعفان هم که هیچ مستضعفی کوچکترین خیری از آن ندیده است اگر مرحوم هاشمی رفسنجانی برای کشور وامور مردم در آنجابود خیلی از املاک خاموش بنیاد را ... کردند جناب فتاح؟! شما دیر رسیدید. روح جناب هاشمی شاد
 • صدیف بالایی IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  6 26
  خدا روح حضرت آیت الله رفسنجانی را رحمت کند کمر انقلاب بعد از رحلت ایشان خم شد .
 • بنده خدا IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  7 13
  آقا جان به چه زبونی بگیم ما هر كاري كنيد باز با خانواده ی شما مخالفیم
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  12 4
  دیگه اینقدر بهمش نزنید

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار