اگرچه ممکن است تمیز کردن ماشین ظرفشویی دور از تصور باشد، اما مسئله حائز اهمیت این است که ماشین‌های ظرفشویی می‌توانند کاملاً کدر و کثیف شوند - حتی با وجود آب گرم و مواد شوینده‌ای که دائماً در آن جریان دارند. حتی باقیمانده مواد شیمیایی موجود در ماشین ظرفشویی ممکن است باعث ایجاد میکروب و بوی نامطبوعی شود.

ماشین ظرفشویی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فرارو، در حالی که همه ما می‌دانیم باید هر از گاهی دستگاه‌های قهوه، اجاق گاز و کانترهای خود را تمیز کنیم، به‌ندرت به پاک کردن دستگاه‌های تمیزکننده خود فکر می‌کنیم. خوشبختانه تمیز کردن ماشین ظرفشویی به وسایلی که در انبار یا آشپزخانه دارید محدود می‌شود: سرکه و جوش شیرین. 

۱. ماشین ظرفشویی خود را با سرکه تمیز کنید

مطمئنا درباره فواید و خواص سرکه سیب زیاد خوانده‌اید، در این دستورالعمل هم شما به سرکه سفید نیاز خواهید داشت. هر چند هفته یک فنجان یا کاسه مخصوص ماشین ظرفشویی را با سرکه سفید پر کنید و آن را در بالاترین قفسه دستگاه خود قرار دهید. ماشین ظرفشویی خالی و پر را روی گرم‌ترین حالت تنظیم کنید - این کار به سرکه اجازه می‌دهد تا تمامی بوهای نامطبوع را جذب کرده و از بین ببرد. سرکه به طرز عجیبی قابض و اسیدی است، که این خاصیت باعث می‌شود ماده خوبی برای از بین بردن آلودگی‌ها در اکثر لوازم خانگی شود (همچنین می‌توانید از آن در ماشین لباسشویی استفاده کنید). یک بطری اسپری را با سرکه پر کنید و داخل دستگاه خود را بین شست‌وشوها برای درخشش طولانی و تمیز کردن اسپری کنید.
 
 

۲. ماشین ظرفشویی خود را با جوش شیرین تمیز کنید

شاید قبلاً از جوش شیرین برای دفع سموم و آفات استفاده کرده باشید. این ماده قلیایی ایمن و ملایم است که در از بین بردن باقیمانده‌های ماندگار مواد غذایی بسیار مؤثر است. یک فنجان جوش شیرین را در پایین‌ترین قفسه ماشین ظرفشویی خود بریزید و دستگاه را بر روی گرم‌ترین حالت تنظیم کنید که شست‌وشو را انجام دهد. این کار را به‌خصوص هنگامی که لکه‌ها یا بوی نامطبوعی وجود دارد تکرار کنید. برای تمیزکاری اضافی، ۲ فنجان جوش شیرین را با ۳ قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن در یک کاسه مخلوط کنید تا یک قوام مانند خمیر ایجاد شود.

به اندازه یک قاشق مرباخوری از این ماده را روی کاغذ پوستی ریخته و بگذارید چند ساعت خشک شود. سپس آن را در قسمت پایین ماشین ظرفشویی خود ریخته و دستگاه را روی آب گرم و در حالی که خالی است تنظیم کنید. برای ایجاد رایحه‌ای تازه‌تر، چند قطره از روغن ضروری را به مخلوط اضافه کنید.
 
 

نکات اضافی در تمیز کردن ماشین ظرفشویی

تخلیه ماشین ظرفشویی را بارها و بارها بررسی کنید تا اطمینان پیدا کنید که مواد ناخالص و باقیمانده مواد غذایی در دستگاه نمانده باشد.

قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی حتماً زباله‌های ظروف غذایی را تمیز کنید. این خود یکی از عوامل اصلی در ایجاد بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی است که می‌تواند موجب ایجاد آلودگی هم شود، بنابراین اگر باقیمانده مواد غذایی پر از مواد بدبو باشند، ماشین ظرفشویی نیز ممکن است بوی نامطبوعی به خود بگیرد. دیگر زمان آن رسیده است که از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید.

کد خبر 480564

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha