عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند و جزئیات افراد تائید صلاحیت نشده در انتخابات با مراجعه به شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

كدخدايي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از صدا وسیما، سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: اعضای شورای نگهبان، نمایندگان رد صلاحیت شده را پذیرفتند و جزئیات پرونده‌ها یکایک برای آنان روشن شد.

وی افزود: در قانون انتخابات مباحث مربوط به سوءاستفاده های اقتصادی، اخلاقی و مقابله با حاکمیت را داریم و  مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات خارج از اینها نیست.

کدخدایی با بیان اینکه انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزئیات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند، افزود: اگر رئیس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده اند.

ما به عنوان شورای نگهبان از جهت قانونی ممنوعیت داریم که جزئیات پرونده ها را به افکار عمومی اعلام کنیم. مراجع چهارگانه بعد از اعلام نظر هیات های اجرایی نسبت به ۱۵ هزار ثبت نام انتخابات مجلس اظهار نظر کردند.

کدخدایی ادامه داد: نظراتی که شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد. ممکن است اسناد جدیدی به دستمان برسد که می تواند درباره تغییر نظر اعضای شورای نگهبان هم موثر باشد. اگر قانون انتخابات را اصلاح می کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.

وی در پایان تاکید کرد: نمایندگان مجلس در اصلاح قانون انتخابات کم لطفی کردند.

کد خبر 479181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • Mohammad ali IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  0 0
  درتمام دوره ها انتخابات اینگونه بحث ها بوده هنوز هیچ راهکاری نتوانسته این مشکل راحل کنه
 • سید DE ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  0 0
  ایا صلاحیت همه اونایکه عضو شورای نگهبان هستند مورد تاییده اخلاقی اقتصادی مالی قرار گرفته است؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار