متخصص پوست و مو با اشاره به تبلیغات گسترده درمان سریع ریزش مو یا لک صورت در فضای مجازی گفت: این موارد کذب محض است و به‌هیچ‌وجه پایه علمی ندارد.

ریزش مو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر محمد ایمانی بیان کرد: چنین محصولاتی در دنیا تولید نشده است و مردم فریب تبلیغات فضای مجازی را نخورند و اصلا از این محصولات استفاده نکنند.

وی ادامه داد: اگر کسی چنین محصولی را تولید کرده است که در ۲ ماه ریزش مو را درمان می‌کند و یا لک صورت را از بین می‌برد، آن را در مبادی ذی‌ربط ثبت اختراع کند تا مردم با آرامش از آنها استفاده کنند.

ایمانی همچنین کوچک کردن بینی با آنزیم را کاری کاملا غیرعلمی دانست و افزود: برای کوچک کردن بینی افرادی که مشکل تنفسی دارند یا حتی از نظر زیبایی هم می‌خواهند عمل کنند باید توسط همکاران جراح پلاستیک یا گوش و حلق و بینی انجام شود و ما چیزی به نام زدن آنزیم روی بینی نداریم.

این متخصص پوست و مو گفت: افرادی با دستگاه پلاسما جت یا پلکسر روی صورت کارهای مختلفی انجام می‌دهند که کار اشتباهی است. این موارد بسیار زیاد شده است و متاسفانه عوارض زیادی به دنبال دارد.

وی توضیح داد: پرداختن به امور زیبایی نیاز مبرم طبی نیست و اگر انجام نشود مردم دچار مشکل نمی‌شوند، اما تقاضایی غیرقابل انکار و در حال افزایش است. 

ایمانی با اشاره به این‌که اطلاعات مردم در این زمینه کم است، افزود: عده‌ای با گذراندان دوره‌های کوتاه‌مدت و سپس با تبلیغات فراوان و گسترده و اغلب کذب در فضای مجازی وارد این بازار می‌شوند و سلامت افراد را به خطر می‌اندازند.

کد خبر 479079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =