معاون اجتماعی پلیس فتا درباره سودجویی کلاهبرداران به بهانه کمک به سیل‌زدگان هشدار داد. 

سیل روستا هرمزگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ضمن هشدار به هموطنان درباره کلاهبرداری افراد سودجود به بهانه کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان گفت: افراد سودجو در پوشش کمک‌های مالی به سیل‌زدگان استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان با ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوین فریبنده و وابسته به مؤسسات خیریه، قراردادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

معاون اجتماعی پلیس فتا بیان کرد: هموطنان برای هرگونه واریز کمک‌های مالی خود به سیل‌زدگان استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان فقط از طریق ارگان‌های‌ ذی‌صلاح اقدام کرده و از پرداخت‌های اینترنتی در این‌گونه صفحات خودداری کنند.

وی ادامه داد: کاربران به‌ ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد کمک انسان‌دوستانه دارند به صفحه‌های معتبر مراجعه کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

این مقام انتظامی افزود: متأسفانه افراد سودجو با جلب اعتماد مردم در فضای مجازی و دریافت مبالغی به عنوان کمک به سیل‌زدگان ضمن دسترسی غیرمجاز به حساب کاربران نسبت به برداشت آن اقدام می‌کنند.

پاشایی از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش خدمات الکترونیکی، لینک ثبت گزارش‌های مردمی اطلاع دهند.

کد خبر 478990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =