وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفت که موکلش، علی‌رغم تامین وثیقه و وعده دادگاه، در بازداشت به سر می‌برد و این موضوع به دیوان عالی کشور اعلام شده است.

محمدعلی نجفی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی درباره حکم دادگاه وی در پرونده قتل همسرش میترا استاد اظهار کرد: پرونده موکلم پس از فرجام‌خواهی به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شده و در حال بررسی است.

وی افزود: اعتقاد ما بر این است که رأی بر خلاف قوانین موضوعه صادر شده و احتمال بالای نقض آن وجود دارد.

گودرزی با بیان این‌که در صدور این رأی قانون مراعات نشده است، گفت: رأی بر خلاف نص قانون صادر شده اما تصمیم‌گیرنده ما نیستیم و قضات باید نظر نهایی خود را بدهند و این در حالی است که در فرجام‌خواهی دلایل خود را اعلام کرده‌ایم.

این وکیل دادگستری ادامه داد: یکی از دلایلی که مطرح شده این است که طبق قانون هر کسی اسلحه خود را تحویل دهد، ۲ درجه باید تخفیف بگیرد، اما اصلا دادگاه به آن ورود نکرده در حالی که در کیفرخواست چندین بار این موضوع آمده است.

وی بیان کرد: اگر دادگاه به این موضوع ورود می‌کرد، پرونده از تعدد خارج می‌شد و حبس ۳ تا ۱۰ سال صادر نمی‌شد و به جای آن حکم به ۳ سال حبس داده می‌شد. در عین حال، اگر جهات کیفیت مخفف رعایت می‌شد، حکم حبس به زیر ۳ سال می‌رفت و اگر یک تا دو درجه تخفیف نیز لحاظ می‌شد، حبس یک تا دو سال می‌شد. این در حالی است که یکی از مستشاران اقلیت رأی را از تعدد خارج کرده و حکم به ۳ سال حبس داده است.

گودرزی با اشاره به این‌که دلایل قتل شبه‌عمد نیز در جای خود مطرح شده است، گفت: ظرف چند هفته آینده رأی دیوان عالی مشخص خواهد شد.

وکیل شهردار اسبق تهران در مورد تأمین وثیقه برای موکلش اظهار کرد: علی‌رغم وعده دادگاه که گفته بود قبل از ابلاغ دادنامه وثیقه را می‌پذیرد، آن را نپذیرفته است.

وی افزود: موکلم با وجود اعلام وثیقه، هنوز در بازداشت است و این امر با قانون موضوعه در تضاد است، به همین دلیل این موضوع را به دیوان عالی کشور نیز اعلام کرده‌ایم.

کد خبر 478472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =