عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه ۱۸۶ نماینده در همدردی با خانواده داغدار حادثه هواپیمای اوکراین و اعلام حمایت از نیروهای نظامی و سپاه را قرائت کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز یکشنبه ۲۲ دی ماه مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۸۶ نماینده در همدردی با خانواده های داغدار حادثه هواپیمای اوکراین و اعلام حمایت از نیروهای نظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را قرائت کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

شکستن اقتدار و هیبت استکباری دولت جنایتکار آمریکا در پاسخ به مطالبات میلیون ها ایرانی غیرتمند توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اولین میوه و ثمره خون یکی از پاکترین فرماندهان سپاه که جوهره وجودی او و دیگر همرزمانش فدا شدن در پای ملتی است که ده ها سال است برای حفظ اقتدار خود هزینه می دهد، جهان را در بهت و حیرت فرو برد و برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم که در سابقه جنایتکارانه آمریکا ۵۳ مورد حمله و لشگرکشی به گوشه و کنار دنیا بود، دنیا شاهد اقدام شجاعانه، مقتدرانه، مبدرانه و دقیق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قهرمان بود.

شیرینی این پیروزی بزرگ در کام ده‌ها میلیون ایرانی قهرمان بود که خبر ناگوار و اندوهبار هواپیمای مسافری اوکراین که در آن عزیزانی از ایران اسلامی و دیگر کشورها بودند، تلخی و اندوهی را بر جانمان نشاند که کمترین اثر آن چشمانی اشکبار با قلوبی شکسته بود.

عمیقاً با خانواده های شهدای گرانقدر همدردی کرده و در غم و اندوه آنها شریک هستیم و از مردم شریف ایران اسلامی انتظار داریم با شکوه تمام در مراسم ترحیم آن عزیزان شرکت نمایند.

ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از اینکه همسنگران شهید سرافراز سپهبد قاسم سلیمانی با صداقت تمام اعلام نمودند که این اقدام در اثر اشتباه انسانی بوده و خود را مسئول می دانند، تشکر می نماییم. خضوع و تکریم سردار سرافراز سپاه اسلام سردار سرلشگر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز مجلس در سخنانی که از عمق صداقت ایشان نشأت می گرفت و لاجرم بر دل می نشست، بیانگر این واقعیت است که سپاهیان سبزپوش و عزیزمان خود را فدایی مردم می دانند و این افتخار را بر خود می دانند و در کنار مردم و خانواده های داغدار این شهدای عزیز، به آمریکا که از هر فرصتی برای ضربه زدن به ملت قهرمان ایران اسلامی سوءاستفاده می کند، اعلام می داریم که فراموش نمی کنیم در یک رویارویی شرافتمندانه و مقتدرانه با رژیم آمریکای جنایتکار و انگلیس پلید هستیم و اجازه نمی دهیم اشتباه یک عضو خانواده باعث سوءاستفاده دشمنان گردد.

در پایان از مسئولان مرتبط درخواست داریم با پذیرش صادقانه این مسئولیت توسط فرمانده مربوطه قضیه را خاتمه یافته تلفی نکنند، زیرا ابهاماتی است که احتمال خرابکاری و استفاده از تکنولوژی های جنگ افروزی را منتفی نمی کند.

حمایت قاطع و همه جانبه ما از سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ابدی است و در خاتمه نمایندگان ملت خواستار هستند به قربانیان حادثه عنوان شهید اطلاق شود.

ویدئویی در این زمینه در زیر ببینید:

کد خبر 477620

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 4
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  1 0
  منظور از خانواده، كدام خانواده است؟
 • رسول IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  0 0
  مساله مسولیت پذیری است . من فکر میکنم به دليل حمله موشکی به عین الاسد. خبر رو پنهان کردند تا مردم احساس شادي كنند. مردم میدونند که سپاه خادم ملت هست . اما مردم زخمی دروغ اند.
 • محسن TR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  2 0
  و چه زیبا میشد اگر یک روز، فقط یک روز عزای عمومی اعلام میشد