مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: از مجموع ۱۴۷ مسافر ایرانی جان‌باخته هواپیمای اوکراینی، بستگان ۱۳۰ جان‌باخته برای نمونه‌برداری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند.

کارت دانشجویی یکی از جانباختگان

به گزارش همشهری آنلاین ایسنا به نقل از پزشکی قانونی کل کشور نوشت: مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در این باره گفت: از ابتدای اعلام حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در شهرستان شهریار، همکاران ما در قالب گروه مدیریت بحران در محل حادثه حضور داشتند و بر نحوه جمع‌آوری اجساد نظارت کردند و همه اجساد در کاور قرار گرفت و برای نمونه‌برداری به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران واقع در کهریزک منتقل شد.

مهدی فروزش با بیان اینکه روز گذشته نمونه‌برداری از بقایای اجساد به پایان رسید، گفت: هم‌اکنون نمونه‌گیری از بستگان متوفیان در حال انجام است و از ۱۴۷ مسافر ایرانی، تاکنون ۱۳۰ نفر از بستگان جان‌باختگان مراجعه کرده‌اند و ما از بقیه بستگان درخواست می‌کنیم در اسرع وقت به ادارات کل پزشکی قانونی استان محل سکونت جان‌باختگان مراجعه کنند تا در تطبیق نهایی و تحویل اجساد به بستگان با تاخیر مواجه نشویم.

فروزش اضافه کرد: البته در این هواپیما ۱۷۶ مسافر و خدمه جان باختند که ۲۹ نفر از این مسافران اتباع خارجی هستند که به بستگان آن‌ها دسترسی نداریم و در مذاکره با پلیس اینترپل مقرر شد نمونه‌های دی‌ان‌ای بستگان آن‌ها به ما ارسال شود تا تطبیق نهایی انجام شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کار تطبیق چه زمانی آغاز می‌شود، گفت: قاعدتا بر اساس اصول فنی باید همه نمونه‌های بستگان احصا شود تا از طریق نمونه‌های اجساد بتوانیم تطبیق را انجام دهیم و همه هدف ما این است که تحویل اجساد کامل باشد تا اشکالات بعدی در تعیین هویت ایجاد نشود.

فروزش افزود: ما در خصوص ۲۹ تبعه خارجی این پرواز دچار مشکل شده‌ایم و کار ما را به تعویق انداخته است که امیدواریم با ارسال نمونه‌های دی‌ان‌ای بستگان این افراد، هر چه سریع‌تر کار تطبیق انجام شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: اگر بستگان این جان‌باختگان اطلاعات بیشتری خواستند با شماره ۹ - ۵۶۵۲۴۸۰۱ که شماره مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران است تماس حاصل کنند.

کد خبر 477248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار