نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خواستار معرفی و مجازات مقصرین حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و همچنین برگزاری مراسم باشکوه برای قربانیان و اعلام عزا و تعطیلی عمومی شد.

محمد رضا تابش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا تابش، نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجددا به خانواده‌های داغدار و مصیبت‌زده جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی عرض تسلیت دارم ما سال‌هاست که فریاد می‌زنیم یکی از علل نارضایتی مردم ساختارهای فرسوده است که نیاز به اصلاحات اساسی دارد اما ما را با ضدیت با نظام متهم می‌کنند.

وی ادامه داد: آنچه تجلی تجلی آن را در سقوط هواپیمایی اوکراینی دیدیم بارها خود را در حوادث مشابه نشان داده است چرا عبرت نگرفته و نمی‌گیریم؟ چرا به فکر چاره‌جویی نیستیم؟ چرا مصلحت‌سنجی‌های بی‌حاصل اعتماد عمومی را به باد داده است؟ این مردم چه گناهی کرده‌اند که ما مسئولانشان هستیم آنها منابع، امکانات و مقدرات کشور را به دست ما سپرده‌اند تا برایشان عزت، رفاه، آسایش و آرامش به ارمغان بیاوریم.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفم اذعان کنم در برخی تصمیم‌گیری‌ها، علم و تخصص به کنار نهاده می‌شود و مصلحت سنجی‌های عافیت طلبانه و بعضا چاپلوسانه و احساسی جای خود را به اتخاذ تصمیمات بر مبنای علم و منطق می‌دهد. مردم نجیبانه از کنار حوادث آبان‌ماه گذشتند و در تشییع پیکر قاسم سلیمانی به میدان آمدند و روح وحدت و همدلی ملی را در جامعه متجلی کردند.

تابش اظهار کرد: باید در این حادثه که وجهه بین‌المللی کشور را خدشه‌دار و قلوب ایرانیان را جریحه‌دار کرد عزا و تعطیلی عمومی اعلام کنیم و تشییع باشکوهی برای قربانیان این حادثه تاسف‌بار برگزار شود. شاید این اقدام بتواند در دلجویی از مردم و کاهش دردهای آنها تاثیری داشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: می‌خواهیم به‌فوریت، علت حادثه و مقصرین به پیشگاه ملت معرفی و مجازات شوند. مقامات و مسئولان نظامی و اجرایی که از دقایق اولیه حادثه می‌دانستند چه رخ داده باید مجازات شوند. انتساب هر موضوع و قضیه‌ای به دشمن کارساز نیست ما باید به فکر چاره‌جویی‌های اساسی برای اعمال مدیریت‌های کارآمد باشیم.

وی پنهان‌کاری را نابخشودنی و تاثیر آن را از بمب و موشک مخرب‌تر توصیف کرد و گفت: در این حادثه یک چشم ما گریان برای از دست دادن این انسان‌های شریف، بافضیلت، مظلوم و بی‌گناه و چشم دیگر ما گریان از ناکارآمدی‌ها و پنهان‌کاری‌هایی است که وجدان جامعه را می‌آزارد.

تابش در پایان یادآور شد: همان‌گونه که مجلس در حمایت از نیروهای مسلح و نفی تحریم‌ها و مقابله با ترفندهای آمریکا سنگ تمام گذاشت باید برای ملتی که ولی نعمت ما هستند به میدان بیاییم و در دفاع از حقوق آنها جانانه اقدام کنیم. جلوی ضرر را از هر جا بگیریم منفعت است. مجلس باید سررشته امور را به دست بگیرد و در دفاع از حقوق مردم و قرارگرفتن امور بر مدار علم و عقلانیت و قانونمداری، نقش‌آفرینی کند.

کد خبر 477181

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • خلیل IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  7 8
  جناب تابش لطفا ... نکنید
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  3 2
  جناب تابش باید میومدن میگفتن اشتباه زدن پیش اومده از قصد نبوده
 • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  6 3
  شما رسانه ها وظیفه دارین از ظرف مردم خواستار مراسم و سوگواری و تشییع ملی بشین وگرنه غیر از این باشه بی وجدانی و بی اخلاقی محض خواهد بود
 • علی DE ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  8 3
  ..... محاکمه ....
 • CA ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  7 4
  خواسته ملت از روحانی مجازات ... مخفی کار و بی کفایت است. ... ملت را داغدار کردند باید اخراج شوند.
 • من IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  2 4
  آقای تابش خیلی ساده دیدگاهتنان بیان داشتید ... شما دیگه ماست مالی نکنید در شان شما نیست
 • متعجب IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  13 2
  این آقای عابدزاده رئیس هواپیمایی که اینقدر قاطعانه حرف میزد اگه یه ذره شعور داشته باشه که نداره باید استعفا بده
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  5 1
  همه از این حادثه ناراحتند اما مقامات اوکراینی که هواپیما از آنها بوده اعلام کرده اند در شرایط جنگی ممکن است این اشتباه پیش آید در این حال نماینده مجلس طوری سخن می گوید که انگار طلبکار است.امیدوارم در این شرایط حساس حزب و حزب بازی کنار گذاشته شود و همه به فکر تسلی دادن به خانواده جان باختگان باشند
 • DE ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  8 9
  ... در موردی که قطعا خودشان از لحظه اول اطلاع داشتن، چندین فیلم و دلیل وجود داشت، چندین کشور مختلف اظهار نظر تخصصی کردن با سه روز مقاومت و روبرو شدن با سند (جعبه سیاه) به این موضوع اعتراف بکنه. این سطح برخورد ...
 • سهند IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  1 1
  شبی این اتفاق هولناک افتاده که به گفته خودشون تمام مسئولین تا صبح بیدار بودن و بر همه فعالیتها نظارت داشتن.