وزیر خارجه ایران در تماس وزرای خارجه آلمان و انگلیس ضمن اعلام ناخرسندی ایران از موضع اخیر آنها، دولت آمریکا را مسئول هرگونه تنش و ناامنی در منطقه به ویژه پس از ترور سردار سلیمانی خواند.

ظریف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، «هایکو ماس» و «دومینیک راب» وزرای امور خارجه آلمان و انگلستان عصر امروز (دوشنبه) در تماس‌های تلفنی جداگانه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی و برجام گفتگو و تبادل نظر کردند.

در این تماس‌ها آنها بر ضرورت جلوگیری از افزایش تنش در منطقه تاکید کردند. 

وزیر امور خارجه کشورمان هم در این گفتگوها ضمن اعلام مراتب ناخرسندی ایران از موضع اخیر آنها، درک نکردن واقعیات منطقه را اشتباه راهبردی اروپا خواند و با انتقاد شدید از آمریکا، دولت آن کشور را مسئول هرگونه تنش و ناامنی در منطقه به ویژه پس از ترور سردار حاج قاسم سلیمانی خواند. 

ظریف با انتقاد از بی عملی اروپایی‌ها در انجام تعهدات خود در برجام گام های جبرانی ایران را حق ایران در چارچوب برجام خواند و تنها راه توقف این وضعیت را انجام تعهدات توسط اروپایی برشمرد.

گفتنی است در پی ترور سردار سلیمانی تعدادی از وزرای خارجه از جمله وزرای خارجه عمان، عراق، لبنان، سوریه، ترکمنستان، پاکستان، هندوستان و ... با ظریف تماس و درباره آخرین تحولات پس از ترور سردار شهید گفتگو کردند.

کد خبر 476151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار