رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت که نهاد متبوعش دیگر مسئول جرائم اینترنتی مرتبط با سایت‌های دیوار و شیپور نیست.

سرهنگ تورج کاظمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درباره تخلفات صورت‌گرفته در سایت‌های دیوار و شیپور، گفت: مراجع قضایی در تهران اعلام کرده‌اند که در سال جاری پرونده‌های قضایی مرتبط با این سایت‌ها در شوراهای حل اختلاف رسیدگی شود. شورای حل اختلاف نیز پرونده‌هایش را به پلیس فتا به عنوان ضابط دادگستری ارسال نمی‌کند.

سرهنگ کاظمی اظهار کرد: در سال جاری هیچ‌گونه‌ پرونده‌ای مربوط به سایت دیوار در پلیس فتا نداشته‌ایم. بر این اساس، هیچ اظهارنظری در این خصوص نمی‌توانیم داشته باشیم و نمی‌دانیم که آیا آمار این پرونده‌ها بیشتر از سال گذشته شده است یا خیر. 

وی ادامه داد: سال گذشته، با توجه به این‌که پرونده‌ها به ما مربوط می‌شد و در بررسی آنها دخیل بودیم، به دادستان اعلام کرده بودیم که این سایت باید تعطیل شود تا نکات امنیتی آن لحاظ شود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: بر این نظر هستیم که باید نکات امنیتی برای امنیت کاربران در این سایت لحاظ شود و بعد مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. با توجه به این‌که دیگر اطلاعاتی در خصوص جرائم این حوزه نداریم، هیچ‌گونه اظهارنظری هم در این زمینه نخواهیم کرد.

سرهنگ کاظمی درباره فعالیت فالگیران و دعانویسان در فضای مجازی گفت: هر موضوعی که مراجع قضایی به عنوان ضابط به ما ارجاع دهند ما مجوز ورود به آنها را داریم و این پرونده‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم، اما چنانچه مرجع قضایی از ما درخواستی نداشته باشد، ما بر اساس قانون به صورت جداگانه و بدون مجوز قانونی اجازه ورود نخواهیم داشت.

کد خبر 475649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار