مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
۰ نفر

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از صدور معاینه فنی برتر برای ۳۳ درصد از کل مراجعه‌کنندگان در سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون یک میلیون و ۲۵۴ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده‌اند.

معاینه فنی

به گزارش همشهری آنلاین حسین مقدم در گفت‌وگو با شهرنوشت از کاهش ۸ درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون یک میلیون و ۲۵۴ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده‌اند. از این تعداد، ۹۰۷ هزار دستگاه خودرو برای اولین بار مراجعه کرده بودند که در حدود ۲۲ درصد از آن‌ها در آزمون آلایندگی، ۷ درصد از آزمون هم‌راستایی چرخ‌ها، ۴ درصد کمک فنر، ۹ درصد تست ترمز و ۱۶ درصد عیوب ظاهری مردود شدند.

وی افزود: در مجموع ۳۸ درصد از خودروها به علت نقص فنی موفق به اخذ معاینه فنی در مراجعه اول نشده‌اند.

مقدم همچنین در مورد آمار تست کنار جاده‌ای، عنوان کرد: از ابتدای سال تا پایان آذرماه، ۳۶۲۳ دستگاه خودرو مورد ارزیابی قرار گرفته که ۹۰ درصد دارای معاینه فنی و ۱۰ درصد فاقد معاینه فنی بوده‌اند؛ همچنین پس از آزمون مجدد آلایندگی تمامی خودروها،  ۱۷ درصد در آزمون آلایندگی مردود شدند.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز طرح معاینه فنی تست کنار جاده‌ای با هدف پایش مضاعف وضعیت آلایندگی خودروهای سنگین در شهر با مشارکت پلیس راهور از ابتدای شروع مرحله دوم طرح کاهش انجام شد. در این طرح، معاینه فنی ۴۲۶ دستگاه خودرو ابطال و برای ۷۸۴ دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی یا دودزا بودن توسط پلیس، جریمه صادر شد.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان این که در سال جاری برای ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو معاینه فنی برتر صادر شده است، اعلام کرد: حدود ۵۰ درصد از خودروهای مراجعه‌کننده به مراکز شهر تهران متقاضی دریافت معاینه فنی برتر بوده و ۳۳ درصد معاینه فنی برتر دریافت کرده‌اند.

کد خبر 472685

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha