مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران از افتتاح بوستان بانوان منطقه ۲۰ با حضور شهردار تهران خبر داد و گفت: وسعت بوستان‌های بانوان پایتخت به ۱۴۷ هکتار رسید.

بوستان بانوان - زنان ورزش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا بهروزآذر با اشاره به این که بوستان بانوان منطقه ۲۰ دومین بوستانی است که در دوره جدید مدیریت شهری و در سال ۹۸ افتتاح می‌شود، گفت: با افتتاح بوستان بانوان به مساحت ۴ هکتار در این منطقه، تعداد این بوستان‌ها در شهر تهران به ۹ عدد و وسعت آن‌ها جمعاً به ۱۴۷ هکتار می‌رسد. پیش از این بوستان بانوان مرضیه حدیدچی واقع در منطقه ۴، مهر ماه سال جاری افتتاح شده بود.

وی با اشاره به این که بوستان‌های مناطق ۳، ۴، ۱۵، ۱۸ و ۲۲ به دلیل مساحت بالای ۲۰ هکتار به صورت فرامنطقه‌ای فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: در حال رایزنی برای ایجاد یک بوستان در منطقه ۱۳ هستیم و امیدواریم تا پایان سال جاری این پروژه اجرایی شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بر اساس آمار احصاشده بیش از ۳ میلیون نفر از بوستان‌های بانوان بهره‌مند شده‌اند و بیشترین استقبال از بوستان بانوان نرگس (منطقه ۱۸)، بوستان بهشت مادران (منطقه ۳) و بوستان بانوان ولایت (منطقه ۱۹) بوده است.

بهروزآذر با اشاره به این که اغلب بوستان‌های بانوان مجهز به امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی از قبیل پیست دوچرخه‌سواری، سالن ورزشی، وسایل ورزشی پارکی، زمین اسکیت، فضای بازی کودکان، کتابخانه، استخر، بوفه، رستوران و کافی‌شاپ هستند، افزود: اقدامات مختلفی برای بهبود دسترسی به این بوستان‌ها انجام شده که از جمله آن‌ها راه‌اندازی خطوط تاکسی و اتوبوس به مقصد بوستان بانوان منطقه ۱۵، راه‌اندازی خط تاکسی به مقصد بوستان بانوان منطقه ۱۹، ایجاد ایستگاه اتوبوس مقابل بوستان بانوان منطقه ۲۱ و راه‌اندازی خط تاکسی به مقصد بوستان بانوان منطقه ۲۲ بوده است.

مدیرکل امور بانوان در پایان یادآور شد: ۳ بوستان بانوان در مناطق ۴، ۱۶ و ۱۸ برای افراد دارای معلولیت مناسب‌سازی شده‌اند و بوستان‌های مناطق ۴ و ۱۶ دارای وسایل ورزشی پارکی مناسب معلولان هستند؛ همچنین در تمامی فضاهای مختص زنان از جمله بوستان‌های بانوان، سئانس‌های ویژه استخر به صورت رایگان یا با تخفیف به زنان باردار، سالمند و دارای معلولیت اختصاص داده شده که امیدواریم ما را به تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» نزدیک‌تر کند.

کد خبر 472503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار