مخترعی انگلیسی موفق شد یک پروتز کامل هیدرولیک دست بسازد. این پروتز که قابلیت گرفتن اشیا را دارد برای نخستین بار روی یک پسربچه پنج ساله انگلیسی نصب شده است. 

boy prosthetics 5 year old

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پسربچه‌ پنج ساله انگلیسی سرانجام به لطف یک کمپین و یک مخترع انگلیسی توانست برادر کوچک خود را در آغوش بکشد. 

جیکوب اسکریم شاو اولین نفر در انگلیس است که یک بازوی پروتزی بالای آرنج دریافت کرد. این پروتز این امکان را برای وی فراهم آورد تا بتواند انواع کارها از جمله بغل کردن برادر کوچکش را انجام دهد. 

این پسر که بدون بخش زیادی از دست چپ متولد شده است، از این‌که در انجام کارهای روزمره محدودیت داشت به شدت ناراحت بود و از خانواده خود کمک ‌خواست. دولت بریتانیا معمولا پروتز را برای کودکان تحت پوشش بیمه قرار نمی‌دهد، بنابراین والدین جیکوب یک کمپین راه انداختند. آنها توانستند در یک دوره ۷ ماهه با جمع‌آوری ۱۶ هزار پوند از آن برای ساخت پروتز استفاده کنند. 

اما جمع‌آوری پول فقط نیمی از مشکل بود. آنها فهمیدند بیشتر پروتزهای تولیدی برای معلولیت‌های بالای آرنج کارایی ندارد. پس از تحقیقات بسیار مخترعی به نام بن رایان را در اینستاگرام پیدا کردند که پس از قطع شدن بازوی پسرش یک پروتز هیدرولیکی طراحی کرده بود. 

والدین جیکوب نزد رایان رفتند و از او خواستند یک بازوی پروتز دیگر نیز برای جیکوب طراحی کند. رایان این بازوی پروتز هیدرولیک را با روش چاپ سه‌بعدی طراحی کرد. 

این پروتز، از طریق پمپ هیدرولیک، کاربر را قادر می‌سازد پنجه دست را باز و بسته کند. این پروتز در صورت اتمام باتری به صورت دستی هم کار می‌کند. 

رایان به لطف فناوری چاپ سه‌بعدی توانست این پروتز را در ۵ روز بسازد که زمانی بسیار کوتاه‌تر از ۱۱ هفته است که در روش معمولی طول می‌کشد. 

از آنجا که زیبایی این پروتز هم برای جیکوب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود، بنابراین رایان آن را به رنگ سبز و با شمایل ابرقهرمانی ساخت. 

کد خبر 471325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار