طی ۲۴ ساعت گذشته و با افزایش آلودگی هوا ۱۵۴۱ نفر در سراسر کشور به دلیل بیماری‌های قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس مراجعه کرده‌اند.

هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، این خبر را مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد و گفت: طی این مدت استان‌های البرز، تهران و مرکزی بیشترین مراجعه‌کنندگان را به مراکز اورژانس داشته‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۵۷۰ نفر به دلیل بیماری‌های تنفسی و ۹۷۱ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی به این مراکز مراجعه کرده‌اند، ‌گفت: استان تهران با ۱۰۵۱ مراجعه در صدر آمار قرار دارد.

خالدی افزود: استان‌های اصفهان، البرز و مرکزی در رده‌های بعدی مراجعات بیماران قلبی و تنفسی قرار دارند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: به هموطنان خصوصا گروه‌های حساس توصیه می‌شود از خروج غیرضروری از منازل خودداری کنند و در صورت حضور در اماکن عمومی از ماسک‌های استاندارد استفاده کنند.

  • تشدید آلودگی هوای تهران

آلودگی هوا در پایتخت طی دو روز گذشته تا حدی تشدید شد که کمیته اضطرار آلودگی هوا دیروز در استانداری تشکیل جلسه داد و تصمیم گرفته شد که مدارس کل استان (به جز فیروزکوه و دماوند) امروز یکشنبه تعطیل شوند. تصمیمی که ممکن است برای فردا (دوشنبه) نیز گرفته شود.

ایسنا درباره آلودگی هوای تهران طی امروز و فردا نیز نوشت: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با افزایش غلظت ذرات معلق طی امروز (۲۴ آذرماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم قرار می‌گیرد.

بنا بر نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (۲۴ آذرماه) با برقراری جو آرام و نسبتاً پایدار همراه با غبار صبحگاهی و با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت. با تداوم پایداری جو در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود و انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و برقراری شرایط ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس در اکثر مناطق پیش‌بینی می‌شود. اگرچه در ساعات پایانی امروز (۲۴ آذر) افزایش نسبی سرعت باد تا حدودی پراکندگی آلاینده‌ها را به همراه خواهد داشت.

در صبحگاه فردا (۲۵ آذر) همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش می‌یابد و کاهش کیفیت هوای شهرتهران را شاهد خواهیم بود. هرچند نسبت به روز گذشته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود. در طول روز نیز عدم وزش باد مؤثر و آسمان نیمه ابری، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌شود و احتمال می‌رود مشابه امشب در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

در شامگاه دوشنبه با ازدیاد تردد خودروها و انباشت آلاینده‌ها، برقراری شرایط نامطلوب برای بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود البته با وزش نسبی باد و رشد ابر در اواخر وقت دوشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود. این شاخص هم‌اکنون نیز ۱۴۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کد خبر 470263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =