یک برند تولید لباس کت پافری تولید کرده که داخل آن به‌جای پر طبیعی یا مصنوعی، از ترکیب گل‌های وحشی خشک‌شده و نوعی آئروژل پلیمر زیستی استفاده شده است.

کاپشنی از جنس گل‌ها

به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از نیواطلس نوشت: برند Pangaia نخستین کت پافر را تولید کرده که به‌جای پر طبیعی یا مصنوعی در آن، از گل‌های خشک‌شده استفاده شده است.

۱۰ سال طول کشیده تا محققان این شرکت ماده Flwrdwn را تولید کنند. این ماده گیاهی و کاملا تجزیه‌پذیر است که از گل‌های وحشی طبیعی و آئروژل پلیمر زیستی تهیه می‌شود.  

تولیدکننده ادعا می‌کند پافر تهیه‌شده با این ماده گرم و ضدآلرژی است و قابلیت تنفس دارد. علاوه بر آن در تولید این لباس به حیوانات آسیبی نرسیده است.

این برند در بیانیه‌ای توضیح داده است: ما یک فناوری گیاهی جدید ابداع کردیم. این فناوری ترکیب طبیعت با علم است تا گزینه‌های انتخابی در صنعت مد را تغییر و افزایش دهیم. این فناوری طی ۱۰ سال تحقیق مداوم در آزمایشگاه تولید شده است.

البته این پافرها صددرصد بدون پلاستیک نیستند، زیرا لایی و رویی کت از نایلون و پلی‌استر بازیافتی تهیه می‌شود، اما به نظر می‌رسد تولید این لباس گامی مهم در راستای حفظ محیط‌زیست است.  
قیمت پایه پافر مذکور از ۵۵۰ دلار شروع می‌شود.

کد خبر 470260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

دیدگاه خوانندگان