عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از حناچی خواست در جلسات هیأت دولت راهکاری برای پرداخت سهم دولت در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پیدا کند.

حجت نظری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت نظری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که به دکتر پورسیدآقایی، معاون پیشین حمل و نقل، خسته نباشی می‌گویم و در عین حال از همکارانم در شورا می‌خواهم گزارش اقدامات ایشان را بررسی کنند تا با آسیب‌شناسی آنچه انجام شده هرچه سریع‌تر روند اقدامات در این معاونت شتاب گیرد، اظهار کرد: امیدوارم شهردار تهران  نیز هرچه زودتر معاون خود را انتخاب کند و مدت فعالیت سرپرست را به دلیل محدود بودن اختیارات طولانی نکند.

وی در مورد وضعیت عمومی حمل و نقل عمومی در پایتخت گفت: پس از سهمیه‌بندی بنزین و همچنین در شرایط آلودگی هوا میزان استفاده از مترو و اتوبوس در شهر افزایش یافته و این مسئله مشکلات مردم را بیشتر کرده است.

وی خطاب به دولت و نمایندگان مجلس گفت: این روزها که لیست بودجه برخی از نهادها و دستگاه‌ها از بیت‌المال اعلام شده، من هم به مانند بسیاری از شهروندان این سؤال در ذهنم مطرح شد که چرا بخشی از این بودجه‌ها که معلوم نیست چطور هزینه می‌شود، صرف توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران و دیگر کلان‌شهرها نمی‌شود تا هم آلودگی هوا و هم ترافیک کمتر شود.

نظری افزود: ما توانمان را برای افزایش تعداد مترو و اتوبوس انجام داده‌ایم و نمی‌خواهیم شهرفروشی کنیم و حتی از مردم بابت مشکلات در تردد عذرخواهی می‌کنیم و قدردان صبوری آن‌ها هستیم.

وی افزود: از شهردار می‌خواهم در جلسات هیات دولت و نیز پیگیری از وزارت کشور راهکاری برای پرداخت سهم دولت در نوسازی حمل و نقل عمومی پیدا کند.

کد خبر 470224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =