اوو مورالس، رئیس‌جمهوری مستعفی در تبعید بولیوی در ادامه گردش خود در کشورهای منطقه آمریکای مرکزی و جنوبی به آرژانتین پناهنده شد.

اوو مورالس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بلومبرگ، مورالس که ابتدا از بولیوی به مکزیک گریخته حدود یک ماه آنجام مانده بود، چند روز پیش برای پیگیری روند درمان خود به کوبا رفت. او دو روز پس از سوگند خوردن رئیس‌جمهوری جدید آرژانتین به این کشور پناهنده شد. آلبرتو فرناندز پس از برنده شدن در انتخابات یک ماه پیش وعده داده بود به مورالس پناهندگی سیاسی می‌دهد و روز ۱۰ دسامبر قدرت را در آرژانتین در دست گرفت.

فلیپه سولا، وزیر امور خارجه آرژانتین خبر ورود رئیس‌جمهوری پیشین بولیوی را در یک شبکه تلویزیونی محلی اعلام کرد و افزود او به دو فرزند خود پیوسته و آمده به عنوان پناهنده در این کشور زندگی کند. فرزندان مورالس ماه گذشته میلادی وارد بوینس‌آیرس شده بودند و دو هفته است در پایتخت آرژانتین اقامت دارند. قرار است مورالس و رئیس‌جمهوری آرژانتین امروز با هم دیدار و گفتگو کنند. آنها دو روز پیش تلفنی گفتگو کرده بودند.

با این حال، باید دید اقامت مورالس در آرژانتین چقدر طول می‌کشد. پس از ورود رئیس‌جمهوری مستعفی بولیوی به مکزیک، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد ۴۴ درصد مردم مکزیک تصمیم رئیس‌جمهوری آندرس مانوئل لوپس اوبرادور را برای این کشور بد و بسیار بد ارزیابی می‌کنند. نتایج این نظرسنجی در روزنامه ال فاینانسیه‌رو منتشر شد.

کد خبر 469718

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار