وزیر بهداشت از افزایش ۱۵ درصدی بودجه وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۹ تقدیمی به مجلس خبر داد. 

سعید نمکی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه آیین افتتاح هم‌زمان پروژه‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در بودجه سال آینده، با عنایتی که دولت و مجلس به حوزه سلامت دارد، بودجه نسبتا خوبی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر گرفته شده است. بودجه این وزارتخانه نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد رشد دارد که در مجلس تغییراتی خواهد کرد و بعد به تصویب خواهد رسید. 

وی ادامه داد: سال آینده، با توجه به بودجه‌ای که برای وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است، در حوزه توسعه زیرساخت‌ها و ارائه خدمات به مردم مشکل جدی نخواهیم داشت. 

نمکی افزود: گام دوم طرح تحول نظام سلامت با تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری و ادامه اجرای برخی از بسته‌های گره‌گشای این طرح برای مردم مانند کاهش پرداختی از جیب، ماندگاری تیم پزشکی در مناطق محروم و توسعه زیرساخت‌ها در مناطق کمتر توسعه‌یافته و نیز رسیدگی به بیماران خاص و صعب‌العلاج با قدرت دنبال می‌شود. 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: کمبود دارویی امروز حدود یک‌سوم روز مشابه در سال گذشته است و در مورد پروژه‌های عمرانی نیز هزار پروژه بهداشتی و درمانی را در کشور آماده بهره‌برداری داریم. 

کد خبر 469175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار