فرماندار سبزوار گفت: وظیفه هیات‌های اجرایی صیانت از حقوق داوطلبان و آرای مردم است از این رو اعضای هیات‌ اجرایی انتخابات حق حمایت از هیچ نامزدی را ندارند.

انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، احمد برادران شنبه ۱۶ آذر افزود: پس از تائید هیات نظارت جمعه ۱۵ آذر با حضور تعدادی از معتمدان شهرستان، عباس محمدیان، محمود فاضل، قدرت الله راه چمنی، سید علی اصغر علوی، محمد حسین ماستیانی، محمد رضا چشمی، محمد دارینی و سیداحمد کرابی به‌عنوان هشت عضو اصلی هیأت اجرایی حوزه انتخابیه سبزوار انتخاب شدند.

ثبت‌نام داوطلبان نامزدی برای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم تا پانزدهم آذر ماه هر روز از ساعت هشت تا ۱۸ در فرمانداری‌های مرکزی ۱۲ حوزه انتخابیه خراسان رضوی شامل مشهد، نیشابور، سبزوار، درگز، قوچان، فریمان، کاشمر، تربت‌حیدریه، گناباد، خواف، تربت‌جام و چناران ادامه دارد.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.  

"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی فعال در خراسان رضوی محسوب می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.  

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس، اسفند امسال برگزار می‌شود.

مرحوم آیت‌الله سیدمحمود شاهرودی نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری پارسال درگذشت.

۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

برادران افزود: انتخابات دوم اسفند از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی سال جاری کشور است که حضور پرشور مردم در این صحنه، برگ زرینی دیگر بر افتخارات نظام خواهد بود.

وی تصریح کرد: در شرایطی که دشمن با جنگ روانی و رسانه ای تلاش دارد رویداد انتخابات کمرنگ برگزار شود حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای بیعت دوباره با آرمان‌های امام و انقلاب است.

فرماندار سبزوار گفت: دشمن از طریق جنگ اقتصادی و رسانه ای امید مردم به آینده نظام جمهوری اسلامی را نشانه گرفته که مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات پاسخی محکم به یاوه گویی‌های دشمن است.

کد خبر 468140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =