معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: بر اثر سامانه بارشی که از فردا شنبه بعداز ظهر در مناطق مختلف استان آغاز می‌شود، احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی پیش‌بینی شده است.

سیلاب هرمزگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کیانوش عارفی روز جمعه 15 آذر افزود: از فردا شنبه تا روز سه شنبه رگبار باران و رعد وبرق و دربرخی نقاط هرمزگان تگرگ و وزش باد نسب شدید ومواج شدن دریا پیش‌بینی می‌شود.  
وی بیان داشت: باتوجه به احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها بویژه در شرق هرمزگان، توصیه می‌شود از قرارگیری در حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری شود.  
این کارشناس هواشناسی هرمزگان یادآورشد: باتوجه به وزش باد به نسبت شدید جنوب شرقی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش رو و وزش باد به نسبت شدید شمال غربی در روزهای دوشنبه و سه شنبه، تمهیدات لازم در رفت وآمدهای دریایی صورت گیرد.  
عارفی ادامه داد: امروز جمعه نیز وضعیت جوی و دریایی نسبت پایداری در هرمزگان خواهیم داشت و وضعیت برای رفت وآمدهای دریایی مناسب پیش‌بینی می‌شود.  

وی گفت: اما از اواخر امشب و اوایل فردا شنبه با وزش بادهای نسبت شدید جنوب شرقی در مناطق دریایی وضعیت دریا مواج پیش‌بینی می‌شود.  
عارفی بیان داشت: توصیه می‌شود قایق‌های سبک و صیادی در این مدت از رفت و آمدهای دریایی به جد خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان هرمزگان صورت پذیرد.  

کد خبر 468065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار