معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به نقش هنرستان‌ها در اشتغال و تولید گفت: هنرستان‌های استان برای بروز رسانی تجهیزات و استانداردسازی نسبی نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است.

هنرستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اسفندیار نظری سه‌شنبه دوازدهم آذر اظهار کرد: بروز رسانی تجهیزات ۳۵۴ هنرستان مازندران یکی از چالش‌های اساسی آموزش و پرورش استان است.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته ۸ میلیارد تومان از محل ۲ درصد درآمد فروش گاز تا یک ماه آینده برای تجهیز هنرستان‌های مازندران اختصاص خواهد یافت.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران،‌ پرورش استعدادها و تربیت انسان‌های شایسته و مولد برای ورود به بازار کار و صنعت را یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش عنوان کرد و از خیرین خواست در این راستا در تجهیز و استانداردسازی هنرستان‌های استان کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۴ هزار دانش‌آموز در هنرستان‌های مازندران مشغول تحصیل هستند که ۴۵ درصد آنها را دختران تشکیل می‌دهند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: هم اکنون ۵۹ درصد از دانش‌آموزان متوسطه دوم استان در شاخه نظری و ۴۱ درصد نیز در فنی و حرفه‌ای و کار دانش مشغول به تحصیل می‌باشند.

وی ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه باید تا پایان این برنامه ۴۸/۲۶ درصد دانش‌آموزان مازندرانی به شاخه کار و دانش و فنی و حرفه‌ای هدایت شوند.

نظری اظهار داشت: هم اکنون از ۴۲ رشته شاخه فنی و حرفه‌ای در کشور ۳۱ رشته و از ۱۵۰ رشته شاخه کار و دانش ۱۰۰ رشته در مازندران دایر است.

وی افزود: ۸۰ درصد از هنرجویان فنی و حرفه‌ای و کار دانش مازندرانی نیز بعد از کسب مهارت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی، کارخانه‌ها و یا کسب و کار شخصی شاغل شدند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران همچنین برنامه امتحانات هماهنگ استانی و زمان برگزاری امتحانات نوبت دی ماه را نیز اعلام کرد و گفت: امتحانات دانش‌آموزان پایه نهم دوره اول متوسطه، مدارس بزرگسالان، آموزش دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد دی ماه راس ساعت ۱۰ صبح از تاریخ ۹۸/۱۰/۲ تا تاریخ ۹۸/۱۰/۲۵ برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امتحانات ارزشیابی دوره ابتدایی از روز ۹۸/۱۰/۲ تا ۹۸/۱۰/۱۵، امتحانات نوبت اول دوره اول متوسطه پایه‌های هفت، هشت و نهم و امتحانات نهایی دوره دوم متوسطه نظری از تاریخ ۹۸/۱۰/۷ تا ۹۸/۱۰/۲۵ انجام می‌شود.

نظری تصریح کرد: امتحانات پایانی نوبت اول دوره دوم متوسطه هنرستان کار و دانش از تاریخ ۹۸/۱۰/۷ تا تاریخ ۹۸/۱۰/۲۵، امتحانات پایانی نوبت اول دوره دوم متوسطه شاخه فنی و حرفه ای برای درس پودمانی از تاریخ ۹۸/۱۰/۷ تا تاریخ ۹۸/۱۰/۱۸ و درس غیر پودمانی نیز از تاریخ ۹۸/۱۰/۷ تا تاریخ ۹۸/۱۰/۲۵ برگزار می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امتحانات پایانی نوبت اول دوره دوم متوسطه کار و دانش از تاریخ ۹۸/۱۰/۷ تا ۹۸/۱۰/۲۵ برگزار خواهد شد.

۵۳۸ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در مقاطع مختلف در ۴ هزار و ۴۰۰ مدرسه استان مازندران در حال تحصیل هستند.

کد خبر 467768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =