بیش از ۳۱ تن زعفران در قالب طرح خرید حمایتی توسط شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی از کشاورزان خریداری شد.

زعفران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی پنج‌شنبه هفتم آذر گفت: خرید حمایتی زعفران در این استان با استقبال کشاورزان روبه‌رو شده و موجب تعادل قیمت این محصول در بازار شده است.

مهدی ناصری مقدم افزود: خرید حمایتی زعفران که از ۱۰ آبان ماه در این استان آغاز شد طبق ابلاغیه سازمان مرکزی تا پایان آذر ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۸ مرکز خرید حمایتی زعفران در شهرستان‌های خراسان رضوی فعال هستند و خرید محصول از کشاورزان را انجام می‌دهند.

ناصری مقدم گفت: خرید حمایتی محصول زعفران با چهار عنوان نگین، شبه‌ نگین، پوشال درجه یک و پوشال معمولی سطح‌ بندی شده و پس از آزمایش صورت می‌گیرد و  بر این اساس هر کیلو گرم نگین زعفران به قیمت ۱۰۵ میلیون ریال، شبه‌ نگین به قیمت ۹۵ میلیون ریال، پوشال درجه یک به قیمت ۹۰ میلیون ریال و پوشال معمولی زعفران به قیمت ۸۲ میلیون ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.  

سطح زیرکشت زعفران در خراسان رضوی طی سال گذشته ۸۷ هزار و ۷۵۰ هکتار بود که از این سطح ۲۹۸ تن محصول برداشت شد. امسال نیز ۹۰ هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی به کشت زعفران اختصاص یافت که میزان برداشت آن وابسته به شرایط آب و هوایی است.

۱۲۹ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه تولید زعفران فعالیت دارند.

کد خبر 466194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار