ادعای محمود صادقی در مورد تعلل هیأت رئیسه مجلس به بهانه‌ حمایت‌ بعضی از اشخاص در دفتر مقام رهبری از قرار دادن استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در دستور کار مجلس، واکنش برخی از نمایندگان را برانگیخت.

صادقی محمود

به گزارش همشهری آنلاین، محمود صادقی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: وزیر جهاد کشاورزی سرانجام با استعفا از استیضاح گریخت؛ ماه‌ها بود که هیأت رئیسه مجلس به بهانه‌ حمایت‌ بعضی از اشخاص در دفتر مقام رهبری از قرار دادن استیضاح در دستور کار مجلس تعلل می‌کرد. این بار که با اصرار نمایندگان استیضاح در دستور قرار گرفت وزیر به استعفا متوسل شد!

این ادعا، از سوی امیر حسین قاضی زاده، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تکذیب شد. این نماینده در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: استیضاح وزیر کشاورزی در حال طی روال قانونی خود در هیات رییسه بود و اگر ایشان استعفا نمی داد، در دستور قرار می گرفت. هیچ شخص یا نهادی، مانع برگزاری استیضاح وزیر کشاورزی نبوده است. حمایت رهبر انقلاب از دولت ها نباید مایه سوء تعبیر شود.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان هم در این زمینه در گفتگو با فارس با اشاره به استعفای محمود حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی گفت: استیضاح وزیر جهاد کشاورزی روند قانونی خود را در مجلس طی کرده و قرار بود در نشست علنی سه شنبه مجلس این موضوع بررسی شود، اما به دلیل استعفای حجتی و پذیرش این استعفا از سوی رئیس جمهوری، طرح استیضاح متوقف شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع که اخیرا از سوی یکی از نمایندگان عنوان شده مبنی بر اینکه دفتر مقام معظم رهبری در روند استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در گذشته ممانعت ایجاد کرده صحت ندارد و هیچ پیغامی در این باره برای نمایندگان و مجلس ارسال نشده است.

وی ادامه داد: اگر مقام معظم رهبری درباره موضوعی فرمایش و یا تاکید داشته باشند صراحتا بیان می کنند، همانگونه که نظر خود را درباره مصوبه اخیر سران قوا شفاف بیان فرمودند.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره بر لزوم رعایت قوانین و مقررات تاکید کرده‌اند.

کد خبر 466083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار