ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از یکشنبه ۱۰ آذر آغاز می‌شود و تا ۱۶ آذر ادامه می‌یابد.

وزارت کشور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، در متن اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشور آمده است: پیرو اطلاعیه شماره (۲) در مورد ثبت نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی می‌رساند ثبت نام داوطلبان از روز یکشنبه دهم‌ تا روز شنبه ۱۶‌ آذرماه ادامه خواهد داشت. مدت زمان ثبت نام در هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ به مدت ۱۰ ساعت است.

هر دوره نمایندگی (دوره کامل) جهت اعمال تبصره (۳) ماده (۲۸) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول واقع می شود و طبق قانون همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل (۶) ماه سابقه حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.

ستاد انتخابات در این اطلاعیه یادآور شده است با موافقت رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۲، متولدین سال ۱۳۵۲ و قبل از آن (به شرطی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا بالاتر باشند) معاف هستند ولی باید هنگام ثبت نام کارت معافیت یا مدرکی دال بر معافیت ارائه نمایند.

مدارک معتبر تحصیلی مدارکی هستند که به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و مدارک حوزوی به تایید مرکز مدیریت حوزه علمیه قم رسیده باشد.

کد خبر 465334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار