شرایط ناسالم هوای پایتخت که از روز پنجشنبه ۳۰ آبان آغاز شده است بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران تا سه شنبه ۵ آذر ادامه دارد.

Tehran pollution

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا  اداره کل هواشناسی استان تهران روز جمعه اول آذر اعلام کرد علت این پایداری شرایط ناسالم هوا (مخصوصا برای گروه های حساس (بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان، کودکان و زنان باردار) استمرار پایداری نسبی و عدم وزش باد مناسب جهت تهویه طبیعی هوا است.

کیفیت هوای پایتخت در روزهای پنجشنبه ۳۰ آبان و جمعه اول آذر با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۱۹ و ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس (بیماران قلبی، سالمندان، کودکان و زنان باردار) بود.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

در اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان تهران کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده های جوی در بخش های صنعتی و پرجمعیت مخاطره مناطق پرتردد تهران، ورامین، شهرری و اسلامشهر پیش‌بینی شده است.

در این اطلاعیه از شهروندان خواسته شده است که از هر گونه فعالیت منجر به افزایش آلودگی هوا  و از انجام فعالیت طولانی و سنگین خارج از منزل خودداری کنند. همچنین از کودکان، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی نیز خواسته شده است در معابر تردد غیر ضروری نکنند.

کد خبر 464706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =