یک مقام ارشد وزارت بهداشت با اعلام آماری گزارش‌های اخیر درباره کاهش شدید ازدواج و افزایش طلاق در ایران را تائید کرد. او می‌گوید به ازای هر سه ازدواج یک طلاق ثبت می‌شود و نیمی از جدایی‌ها در پنج سال نخست رخ می‌دهد.

ازدواج طلاق

به گزارش همشهری آنلاین، به گفته مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت در سال ۸۹ تعداد ازدواج‌های ثبت شده ۸۹۰ هزار مورد بوده و این تعداد در سال گذشته با ۴۰ درصد کاهش به ۵۰۰ هزار ازدواج تنزل یافته است.

حامد برکاتی که این آمار را روز چهارشنبه، ۲۹ آبان در همایش آموزشی مشاوره‌های هنگام ازدواج در کرمان ارائه داد و ایرنا آن را مخابره کرده است در ادامه افزود: آمار ازدواج‌های ثبت شده در این استان نیز به نسبت میانگین سراسر ایران ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

برکاتی همچنین از افزایش ۲۰ درصدی جمعیت سالمندان ایران در سال‌های اخیر خبر داده و گفته که اندکی بیش از ۹ درصد شهروندان ایرانی بالای ۶۵ سال سن دارند.

 به گفته برکاتی در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ هر سال به طور میانگین ۲ میلیون نوزاد در ایران متولد می‌شد و این رقم در سال‌های دهه ۹۰ به حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نوزاد تنزل یافته است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت می‌گوید برای حفظ ترکیب جمعیت کشور، باید به طور متوسط هر زن در سن باروری حداقل ۲ فرزند به دنیا بیاورد، اما میانگین شاخص باروری در ایران به کمتر از ۹. ۱ درصد رسیده است.

به گفته برکاتی در حال حاضر به ازاری هر سه ازدواج یک طلاق ثبت می‌شود و ۵۰ درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی مشترک رخ می‌دهد.

کد خبر 464520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =