یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: دما در مناطق شمال شرق و شرق کشور تا روز شنبه دوم آذر ماه، چهار تا هشت درجه کاهش پیدا می‌کند و فردا صبح پنجشنبه ۲۹ آبان ماه این مناطق دچار یخ‌زدگی خواهد شد.

آزادي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، امین حسین نقشینه گفت: امروز برای بیشتر نواحی کشور به جز نوار غربی که بارش در آن خاتمه پیدا کرده است، بارش‌ها روی دامنه‌های البرز و زاگرس به شکل برف خواهد بود.

وی ادامه داد: برای مناطق جنوب کشور بارش‌ها به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود و فردا بارش‌ها در نوار شرقی ایران در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات البرز شرقی و همچنین در سواحل شمال و اردبیل تداوم پیدا می‌کند.

به گفته نقشینه، روز جمعه سواحل شمال، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی بارش خواهد داشت و در روز شنبه بارش‌ها به سواحل غربی خزر و اردبیل محدود می‌شود؛ دریای خزر و خلیج فارس هم  طی دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در خصوص آسمان پایتخت نیز گفت: امروز آسمان تهران ابری و در بعضی ساعات بارش باران و برف دارد؛ مه رقیق برای تهران پیش‌بینی شده است و بیشینه دمای پایتخت امروز و فردا در مهرآباد به ۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و کمینه دمای شمیرانات و مهرآباد یک درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است. امشب آسمان تهران نیمه ابری و فردا صاف خواهد بود.

نقشینه در مورد سردترین و گرم‌ترین مراکز استانی کشور نیز گفت: امروز صبح کرمانشاه و شهرکرد با چهار درجه زیر صفر و بندرعباس دیروز با ۲۵ درجه سانتی‌گراد به ترتیب سردترین و گرم‌ترین مراکز استان کشور هستند.

کد خبر 464318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار