مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور تا اوایل هفته آینده گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۹ و ۳۰ آبان ماه دمای هوا در شمال شرق و شرق کشور بین ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش پیدا می‌کند.

برف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان با بیان این مطلب گفت: امروز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، مرکز، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش برف و باران و وزش باد و در شمال غرب و غرب بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در مناطقی از جنوب و جنوب غرب بارش با رعد و برق و در مناطق مستعد با تگرگ همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا بارش در نوار غربی کشور قطع می‌شود و در نیمه شرقی، مرکز، سواحل شمالی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی ادامه پیدا می‌کند.

ضیائیان گفت: روز پنج‌شنبه بارش در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، سواحل شمالی، اردبیل و ارتفاعات البرز شرقی، روز جمعه در سواحل شمالی اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز شرقی و خراسان شمالی و روز شنبه در سواحل غربی دریای خزر و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دمای هوا در شمال شرق و شرق کشور بین ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش پیدا می‌کند. دریای خزر و خلیج فارس نیز در دو روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با بارش پراکنده و وزش باد و اوایل شب کاهش ابر با بیشترین و کمترین دمای ۸ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت پنجشنبه کمی ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان ۱۱ و ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 464089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =